Groenpeil

Doorn - Moersbergen-Tuilland in Utrechtse Heuvelrug

Buurt in wijk Doorn, gemeente Utrechtse Heuvelrug, postcodegebied 3941. 265 inwoners in 100 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 40 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 42,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 52,8%.

Woningen
100
CBS 2025
Inwoners
265
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 949.000
CBS 2025, gemeente € 549.000
Koopwoningen
77,0%
CBS 2025
Label A of B
42,5%
EP-Online, 40 gelabeld
Dekking energielabels
40,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Doorn - Moersbergen-Tuilland
Labelverdeling Doorn - Moersbergen-Tuilland
LabelAandeelWoningen
A+++5,0%2
A++5,0%2
A+2,5%1
A27,5%11
B2,5%1
C17,5%7
D10,0%4
E7,5%3
F12,5%5
G10,0%4
Totaal gelabeld100%40
Ter vergelijking: gemeente Utrechtse Heuvelrug
Ter vergelijking: gemeente Utrechtse Heuvelrug
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%69
A+++3,5%496
A++1,7%243
A+3,1%435
A26,9%3.804
B17,0%2.404
C26,2%3.696
D8,6%1.220
E5,3%744
F3,7%526
G3,5%488
Totaal gelabeld100%14.125
Energielabels Doorn - Moersbergen-Tuilland vergeleken met Utrechtse Heuvelrug
LabelStavenDoorn - Moersbergen-TuillandUtrechtse Heuvelrug
A++++0,0%0,5%
A+++5,0%3,5%
A++5,0%1,7%
A+2,5%3,1%
A27,5%26,9%
B2,5%17,0%
C17,5%26,2%
D10,0%8,6%
E7,5%5,3%
F12,5%3,7%
G10,0%3,5%

Doorn - Moersbergen-Tuilland Utrechtse Heuvelrug

Deze verdeling gaat over de 40,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Doorn - Moersbergen-Tuilland vergeleken met Utrechtse Heuvelrug
BouwperiodeStavenDoorn - Moersbergen-TuillandUtrechtse Heuvelrug
vóór 194535,0%11,5%
1945–196420,0%17,8%
1965–19747,5%22,2%
1975–199112,5%27,2%
1992–20052,5%9,8%
2006–201417,5%5,9%
2015 en later5,0%5,6%

Doorn - Moersbergen-Tuilland Utrechtse Heuvelrug

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 35,0% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Doorn - Moersbergen-Tuilland vergeleken met Utrechtse Heuvelrug
WoningtypeStavenDoorn - Moersbergen-TuillandUtrechtse Heuvelrug
Vrijstaand65,0%14,7%
Twee-onder-een-kap25,0%24,6%
Hoekwoning2,5%9,0%
Tussenwoning5,0%19,6%
Appartement0,0%28,6%
Onbekend type2,5%3,5%

Doorn - Moersbergen-Tuilland Utrechtse Heuvelrug

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
32
32,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 45,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
188 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Doorn

Alle buurten in Utrechtse Heuvelrug

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.