Groenpeil

Doorn-Zuidoost in Utrechtse Heuvelrug

Buurt in wijk Doorn, gemeente Utrechtse Heuvelrug, postcodegebied 3941. 1.920 inwoners in 890 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 680 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 59,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 52,8%.

Woningen
890
CBS 2025
Inwoners
1.920
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 403.000
CBS 2025, gemeente € 549.000
Koopwoningen
37,0%
CBS 2025
Label A of B
59,1%
EP-Online, 680 gelabeld
Dekking energielabels
76,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Doorn-Zuidoost
Labelverdeling Doorn-Zuidoost
LabelAandeelWoningen
A+++0,6%4
A++1,8%12
A+12,1%82
A23,2%158
B21,5%146
C35,0%238
D5,4%37
E0,3%2
F0,1%1
Totaal gelabeld100%680
Ter vergelijking: gemeente Utrechtse Heuvelrug
Ter vergelijking: gemeente Utrechtse Heuvelrug
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%69
A+++3,5%496
A++1,7%243
A+3,1%435
A26,9%3.804
B17,0%2.404
C26,2%3.696
D8,6%1.220
E5,3%744
F3,7%526
G3,5%488
Totaal gelabeld100%14.125
Energielabels Doorn-Zuidoost vergeleken met Utrechtse Heuvelrug
LabelStavenDoorn-ZuidoostUtrechtse Heuvelrug
A++++0,0%0,5%
A+++0,6%3,5%
A++1,8%1,7%
A+12,1%3,1%
A23,2%26,9%
B21,5%17,0%
C35,0%26,2%
D5,4%8,6%
E0,3%5,3%
F0,1%3,7%
G0,0%3,5%

Doorn-Zuidoost Utrechtse Heuvelrug

Deze verdeling gaat over de 76,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Doorn-Zuidoost vergeleken met Utrechtse Heuvelrug
BouwperiodeStavenDoorn-ZuidoostUtrechtse Heuvelrug
vóór 19450,0%11,5%
1945–19640,1%17,8%
1965–197439,4%22,2%
1975–199156,8%27,2%
1992–20050,6%9,8%
2006–20140,0%5,9%
2015 en later3,1%5,6%

Doorn-Zuidoost Utrechtse Heuvelrug

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 56,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Doorn-Zuidoost vergeleken met Utrechtse Heuvelrug
WoningtypeStavenDoorn-ZuidoostUtrechtse Heuvelrug
Vrijstaand2,6%14,7%
Twee-onder-een-kap8,5%24,6%
Hoekwoning20,3%9,0%
Tussenwoning42,9%19,6%
Appartement25,6%28,6%
Onbekend type0,0%3,5%

Doorn-Zuidoost Utrechtse Heuvelrug

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
60,0%
CBS 2024
Installaties
465
52,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 45,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.325 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Doorn

Alle buurten in Utrechtse Heuvelrug

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.