Groenpeil

Dragonder Oost in Veenendaal

Buurt in wijk Noordoost, gemeente Veenendaal, postcodegebied 3902. 2.250 inwoners in 886 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 655 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 96,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,4%.

Woningen
886
CBS 2025
Inwoners
2.250
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 446.000
CBS 2025, gemeente € 394.000
Koopwoningen
65,0%
CBS 2025
Label A of B
96,9%
EP-Online, 655 gelabeld
Dekking energielabels
73,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Dragonder Oost
Labelverdeling Dragonder Oost
LabelAandeelWoningen
A+++0,8%5
A++1,5%10
A+16,0%105
A68,5%449
B10,1%66
C2,9%19
D0,2%1
Totaal gelabeld100%655
Ter vergelijking: gemeente Veenendaal
Ter vergelijking: gemeente Veenendaal
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%143
A+++6,3%1.362
A++3,2%684
A+4,5%963
A31,1%6.704
B15,8%3.400
C22,9%4.943
D7,3%1.570
E4,3%922
F2,2%482
G1,9%404
Totaal gelabeld100%21.577
Energielabels Dragonder Oost vergeleken met Veenendaal
LabelStavenDragonder OostVeenendaal
A++++0,0%0,7%
A+++0,8%6,3%
A++1,5%3,2%
A+16,0%4,5%
A68,5%31,1%
B10,1%15,8%
C2,9%22,9%
D0,2%7,3%
E0,0%4,3%
F0,0%2,2%
G0,0%1,9%

Dragonder Oost Veenendaal

Deze verdeling gaat over de 73,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Dragonder Oost vergeleken met Veenendaal
BouwperiodeStavenDragonder OostVeenendaal
vóór 19450,2%6,2%
1945–19640,0%11,3%
1965–19740,2%16,2%
1975–19910,0%24,0%
1992–200547,2%16,1%
2006–201452,5%10,4%
2015 en later0,0%15,8%

Dragonder Oost Veenendaal

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 52,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Dragonder Oost vergeleken met Veenendaal
WoningtypeStavenDragonder OostVeenendaal
Vrijstaand3,8%5,2%
Twee-onder-een-kap18,5%16,5%
Hoekwoning3,8%6,1%
Tussenwoning29,5%24,5%
Appartement44,4%47,7%
Onbekend type0,0%0,0%

Dragonder Oost Veenendaal

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
44,0%
CBS 2024
Installaties
296
33,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 43,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.024 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
12
23 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Noordoost

Alle buurten in Veenendaal

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.