Groenpeil

Spitsbergen in Veenendaal

Buurt in wijk Noordoost, gemeente Veenendaal, postcodegebied 3902. 635 inwoners in 218 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 126 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 70,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,5%.

Woningen
218
CBS 2025
Inwoners
635
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 519.000
CBS 2025, gemeente € 394.000
Koopwoningen
75,0%
CBS 2025
Label A of B
70,6%
EP-Online, 126 gelabeld
Dekking energielabels
57,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Spitsbergen
Labelverdeling Spitsbergen
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%1
A+++0,8%1
A++1,6%2
A+2,4%3
A45,2%57
B19,8%25
C17,5%22
D7,1%9
E0,8%1
F1,6%2
G2,4%3
Totaal gelabeld100%126
Ter vergelijking: gemeente Veenendaal
Ter vergelijking: gemeente Veenendaal
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%108
A+++5,9%1.258
A++3,0%633
A+4,1%881
A31,2%6.695
B15,8%3.388
C23,4%5.020
D7,5%1.606
E4,3%931
F2,3%500
G2,0%419
Totaal gelabeld100%21.439
Energielabels Spitsbergen vergeleken met Veenendaal
LabelStavenSpitsbergenVeenendaal
A++++0,8%0,5%
A+++0,8%5,9%
A++1,6%3,0%
A+2,4%4,1%
A45,2%31,2%
B19,8%15,8%
C17,5%23,4%
D7,1%7,5%
E0,8%4,3%
F1,6%2,3%
G2,4%2,0%

Spitsbergen Veenendaal

Deze verdeling gaat over de 57,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Spitsbergen vergeleken met Veenendaal
BouwperiodeStavenSpitsbergenVeenendaal
vóór 19458,7%6,3%
1945–19640,0%11,3%
1965–19740,0%16,3%
1975–199137,3%24,2%
1992–200546,8%16,2%
2006–20144,8%10,3%
2015 en later2,4%15,4%

Spitsbergen Veenendaal

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 46,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Spitsbergen vergeleken met Veenendaal
WoningtypeStavenSpitsbergenVeenendaal
Vrijstaand23,0%5,2%
Twee-onder-een-kap29,4%16,6%
Hoekwoning0,8%6,0%
Tussenwoning7,9%24,6%
Appartement38,9%47,5%
Onbekend type0,0%0,0%

Spitsbergen Veenendaal

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
52,0%
CBS 2024
Installaties
100
45,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 43,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
383 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Noordoost

Alle buurten in Veenendaal

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.