Groenpeil

Veenderij in Veenendaal

Buurt in wijk Noordoost, gemeente Veenendaal, postcodegebied 3907. 3.440 inwoners in 1.139 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.042 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 99,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,4%.

Woningen
1.139
CBS 2025
Inwoners
3.440
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 609.000
CBS 2025, gemeente € 394.000
Koopwoningen
79,0%
CBS 2025
Label A of B
99,5%
EP-Online, 1.042 gelabeld
Dekking energielabels
91,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Veenderij
Labelverdeling Veenderij
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%5
A+++32,0%333
A++3,3%34
A+10,1%105
A53,6%558
B0,2%2
C0,1%1
E0,2%2
F0,1%1
G0,1%1
Totaal gelabeld100%1.042
Ter vergelijking: gemeente Veenendaal
Ter vergelijking: gemeente Veenendaal
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%143
A+++6,3%1.362
A++3,2%684
A+4,5%963
A31,1%6.704
B15,8%3.400
C22,9%4.943
D7,3%1.570
E4,3%922
F2,2%482
G1,9%404
Totaal gelabeld100%21.577
Energielabels Veenderij vergeleken met Veenendaal
LabelStavenVeenderijVeenendaal
A++++0,5%0,7%
A+++32,0%6,3%
A++3,3%3,2%
A+10,1%4,5%
A53,6%31,1%
B0,2%15,8%
C0,1%22,9%
D0,0%7,3%
E0,2%4,3%
F0,1%2,2%
G0,1%1,9%

Veenderij Veenendaal

Deze verdeling gaat over de 91,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Veenderij vergeleken met Veenendaal
BouwperiodeStavenVeenderijVeenendaal
vóór 19450,1%6,2%
1945–19640,5%11,3%
1965–19740,0%16,2%
1975–19910,1%24,0%
1992–20050,1%16,1%
2006–201414,5%10,4%
2015 en later84,7%15,8%

Veenderij Veenendaal

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 84,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Veenderij vergeleken met Veenendaal
WoningtypeStavenVeenderijVeenendaal
Vrijstaand14,9%5,2%
Twee-onder-een-kap28,7%16,5%
Hoekwoning6,7%6,1%
Tussenwoning35,6%24,5%
Appartement14,1%47,7%
Onbekend type0,0%0,0%

Veenderij Veenendaal

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
94,0%
CBS 2024
Installaties
745
65,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 43,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.527 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
19
32 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Noordoost

Alle buurten in Veenendaal

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.