Groenpeil

Bastionbuurt in Velsen

Buurt in wijk Wijk 08 Velserbroek, gemeente Velsen, postcodegebied 1991. 2.200 inwoners in 1.113 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 850 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 92,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,3%.

Woningen
1.113
CBS 2025
Inwoners
2.200
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 411.000
CBS 2025, gemeente € 408.000
Koopwoningen
32,0%
CBS 2025
Label A of B
92,0%
EP-Online, 850 gelabeld
Dekking energielabels
76,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Bastionbuurt
Labelverdeling Bastionbuurt
LabelAandeelWoningen
A+++8,0%68
A++5,3%45
A+3,4%29
A34,2%291
B41,1%349
C8,0%68
Totaal gelabeld100%850
Ter vergelijking: gemeente Velsen
Ter vergelijking: gemeente Velsen
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%54
A+++3,4%724
A++0,9%199
A+4,6%959
A25,0%5.259
B17,1%3.603
C22,8%4.800
D11,1%2.343
E7,1%1.492
F3,9%813
G3,9%812
Totaal gelabeld100%21.058
Energielabels Bastionbuurt vergeleken met Velsen
LabelStavenBastionbuurtVelsen
A++++0,0%0,3%
A+++8,0%3,4%
A++5,3%0,9%
A+3,4%4,6%
A34,2%25,0%
B41,1%17,1%
C8,0%22,8%
D0,0%11,1%
E0,0%7,1%
F0,0%3,9%
G0,0%3,9%

Bastionbuurt Velsen

Deze verdeling gaat over de 76,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Bastionbuurt vergeleken met Velsen
BouwperiodeStavenBastionbuurtVelsen
vóór 19450,0%17,9%
1945–19640,0%30,1%
1965–19740,0%11,4%
1975–199139,6%16,1%
1992–200555,6%11,6%
2006–20140,0%6,3%
2015 en later4,7%6,8%

Bastionbuurt Velsen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 55,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Bastionbuurt vergeleken met Velsen
WoningtypeStavenBastionbuurtVelsen
Vrijstaand0,1%2,1%
Twee-onder-een-kap6,9%11,5%
Hoekwoning6,8%7,0%
Tussenwoning34,9%30,9%
Appartement51,2%47,7%
Onbekend type0,0%0,8%

Bastionbuurt Velsen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
19,0%
CBS 2024
Installaties
175
15,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 26,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
634 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
18 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 08 Velserbroek

Alle buurten in Velsen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.