Groenpeil

Maadbuurt in Velsen

Buurt in wijk Wijk 08 Velserbroek, gemeente Velsen, postcodegebied 1991. 1.030 inwoners in 466 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 325 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 73,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,3%.

Woningen
466
CBS 2025
Inwoners
1.030
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 439.000
CBS 2025, gemeente € 408.000
Koopwoningen
44,0%
CBS 2025
Label A of B
73,2%
EP-Online, 325 gelabeld
Dekking energielabels
69,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Maadbuurt
Labelverdeling Maadbuurt
LabelAandeelWoningen
A++0,3%1
A+0,3%1
A16,3%53
B56,3%183
C26,2%85
D0,6%2
Totaal gelabeld100%325
Ter vergelijking: gemeente Velsen
Ter vergelijking: gemeente Velsen
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%54
A+++3,4%724
A++0,9%199
A+4,6%959
A25,0%5.259
B17,1%3.603
C22,8%4.800
D11,1%2.343
E7,1%1.492
F3,9%813
G3,9%812
Totaal gelabeld100%21.058
Energielabels Maadbuurt vergeleken met Velsen
LabelStavenMaadbuurtVelsen
A++++0,0%0,3%
A+++0,0%3,4%
A++0,3%0,9%
A+0,3%4,6%
A16,3%25,0%
B56,3%17,1%
C26,2%22,8%
D0,6%11,1%
E0,0%7,1%
F0,0%3,9%
G0,0%3,9%

Maadbuurt Velsen

Deze verdeling gaat over de 69,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Maadbuurt vergeleken met Velsen
BouwperiodeStavenMaadbuurtVelsen
vóór 19450,3%17,9%
1945–19640,0%30,1%
1965–19740,0%11,4%
1975–199199,7%16,1%
1992–20050,0%11,6%
2006–20140,0%6,3%
2015 en later0,0%6,8%

Maadbuurt Velsen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 99,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Maadbuurt vergeleken met Velsen
WoningtypeStavenMaadbuurtVelsen
Vrijstaand0,0%2,1%
Twee-onder-een-kap8,0%11,5%
Hoekwoning8,0%7,0%
Tussenwoning53,2%30,9%
Appartement30,8%47,7%
Onbekend type0,0%0,8%

Maadbuurt Velsen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
27,0%
CBS 2024
Installaties
108
23,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 26,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
326 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 08 Velserbroek

Alle buurten in Velsen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.