Groenpeil

Florarondebuurt in Velsen

Buurt in wijk Wijk 08 Velserbroek, gemeente Velsen, postcodegebied 1991. 1.980 inwoners in 815 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 387 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 59,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,1%.

Woningen
815
CBS 2025
Inwoners
1.980
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 457.000
CBS 2025, gemeente € 408.000
Koopwoningen
87,0%
CBS 2025
Label A of B
59,4%
EP-Online, 387 gelabeld
Dekking energielabels
47,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Florarondebuurt
Labelverdeling Florarondebuurt
LabelAandeelWoningen
A+0,3%1
A25,3%98
B33,9%131
C39,5%153
D1,0%4
Totaal gelabeld100%387
Ter vergelijking: gemeente Velsen
Ter vergelijking: gemeente Velsen
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%54
A+++3,4%712
A++0,9%192
A+4,3%908
A24,7%5.203
B17,6%3.697
C22,7%4.788
D11,1%2.346
E7,1%1.499
F4,0%832
G3,9%829
Totaal gelabeld100%21.060
Energielabels Florarondebuurt vergeleken met Velsen
LabelStavenFlorarondebuurtVelsen
A++++0,0%0,3%
A+++0,0%3,4%
A++0,0%0,9%
A+0,3%4,3%
A25,3%24,7%
B33,9%17,6%
C39,5%22,7%
D1,0%11,1%
E0,0%7,1%
F0,0%4,0%
G0,0%3,9%

Florarondebuurt Velsen

Deze verdeling gaat over de 47,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Florarondebuurt vergeleken met Velsen
BouwperiodeStavenFlorarondebuurtVelsen
vóór 19450,3%17,8%
1945–19640,0%29,9%
1965–19740,0%11,8%
1975–199196,9%16,0%
1992–20052,8%11,5%
2006–20140,0%6,3%
2015 en later0,0%6,7%

Florarondebuurt Velsen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 96,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Florarondebuurt vergeleken met Velsen
WoningtypeStavenFlorarondebuurtVelsen
Vrijstaand1,6%2,2%
Twee-onder-een-kap17,1%11,7%
Hoekwoning8,5%6,7%
Tussenwoning59,9%30,8%
Appartement12,9%47,9%
Onbekend type0,0%0,8%

Florarondebuurt Velsen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
39,0%
CBS 2024
Installaties
254
31,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 26,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
818 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 08 Velserbroek

Alle buurten in Velsen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.