Loonsebaan in Vught
Buurt in wijk Wijk 00 Vught, gemeente Vught, postcodegebied 5263. 1.165 inwoners in 407 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 202 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 49,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,7%.
- Woningen
- 407
- CBS 2025
- Inwoners
- 1.165
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 1.157.000
- CBS 2025, gemeente € 568.000
- Koopwoningen
- 95,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 49,5%
- EP-Online, 202 gelabeld
- Dekking energielabels
- 49,6%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,0% | 2 |
| A+++ | 2,0% | 4 |
| A++ | 1,0% | 2 |
| A | 26,2% | 53 |
| B | 19,3% | 39 |
| C | 32,2% | 65 |
| D | 12,4% | 25 |
| E | 4,5% | 9 |
| F | 1,0% | 2 |
| G | 0,5% | 1 |
| Totaal gelabeld | 100% | 202 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,8% | 71 |
| A+++ | 4,8% | 452 |
| A++ | 2,9% | 274 |
| A+ | 3,6% | 338 |
| A | 27,6% | 2.587 |
| B | 18,0% | 1.681 |
| C | 24,2% | 2.265 |
| D | 8,4% | 788 |
| E | 4,7% | 440 |
| F | 2,5% | 236 |
| G | 2,4% | 228 |
| Totaal gelabeld | 100% | 9.360 |
| Label | Staven | Loonsebaan | Vught |
|---|---|---|---|
| A++++ | 1,0% | 0,8% | |
| A+++ | 2,0% | 4,8% | |
| A++ | 1,0% | 2,9% | |
| A+ | 0,0% | 3,6% | |
| A | 26,2% | 27,6% | |
| B | 19,3% | 18,0% | |
| C | 32,2% | 24,2% | |
| D | 12,4% | 8,4% | |
| E | 4,5% | 4,7% | |
| F | 1,0% | 2,5% | |
| G | 0,5% | 2,4% |
Loonsebaan Vught
Deze verdeling gaat over de 49,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Loonsebaan | Vught |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 0,0% | 13,3% | |
| 1945–1964 | 6,4% | 13,1% | |
| 1965–1974 | 34,2% | 16,1% | |
| 1975–1991 | 41,1% | 25,7% | |
| 1992–2005 | 9,4% | 10,2% | |
| 2006–2014 | 5,9% | 9,6% | |
| 2015 en later | 3,0% | 11,9% |
Loonsebaan Vught
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Eerste isolatie-eisen
Grootste groep in deze buurt: 41,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.
Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Loonsebaan | Vught |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 65,3% | 13,7% | |
| Twee-onder-een-kap | 13,4% | 18,1% | |
| Hoekwoning | 3,5% | 10,2% | |
| Tussenwoning | 11,4% | 26,6% | |
| Appartement | 6,4% | 29,0% | |
| Onbekend type | 0,0% | 2,5% |
Loonsebaan Vught
CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- 54,0%
- CBS 2024
- Installaties
- 125
- 30,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 36,1 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 754 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 7
- 10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.
Andere buurten in wijk Wijk 00 Vught
- Centrum 2.114 woningen
- Loyolaan en omgeving 860 woningen
- Schoonveld 1.279 woningen
- Taalstraat en omgeving 927 woningen
- Villapark 263 woningen
- Vughtse Heide en Lunetten 381 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 49,6% (202 van 407 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.