Groenpeil

Schoonveld in Vught

Buurt in wijk Wijk 00 Vught, gemeente Vught, postcodegebied 5262 en postcodegebied 5263. 2.880 inwoners in 1.279 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 868 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 47,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,7%.

Woningen
1.279
CBS 2025
Inwoners
2.880
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 526.000
CBS 2025, gemeente € 568.000
Koopwoningen
61,0%
CBS 2025
Label A of B
47,8%
EP-Online, 868 gelabeld
Dekking energielabels
67,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Schoonveld
Labelverdeling Schoonveld
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%4
A+++18,4%160
A++0,7%6
A+4,0%35
A15,7%136
B8,5%74
C19,1%166
D13,7%119
E8,4%73
F5,5%48
G5,4%47
Totaal gelabeld100%868
Ter vergelijking: gemeente Vught
Ter vergelijking: gemeente Vught
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%71
A+++4,8%452
A++2,9%274
A+3,6%338
A27,6%2.587
B18,0%1.681
C24,2%2.265
D8,4%788
E4,7%440
F2,5%236
G2,4%228
Totaal gelabeld100%9.360
Energielabels Schoonveld vergeleken met Vught
LabelStavenSchoonveldVught
A++++0,5%0,8%
A+++18,4%4,8%
A++0,7%2,9%
A+4,0%3,6%
A15,7%27,6%
B8,5%18,0%
C19,1%24,2%
D13,7%8,4%
E8,4%4,7%
F5,5%2,5%
G5,4%2,4%

Schoonveld Vught

Deze verdeling gaat over de 67,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Schoonveld vergeleken met Vught
BouwperiodeStavenSchoonveldVught
vóór 194537,6%13,3%
1945–196428,2%13,1%
1965–19740,9%16,1%
1975–19914,5%25,7%
1992–20055,0%10,2%
2006–20142,6%9,6%
2015 en later21,2%11,9%

Schoonveld Vught

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 37,6% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Schoonveld vergeleken met Vught
WoningtypeStavenSchoonveldVught
Vrijstaand6,6%13,7%
Twee-onder-een-kap17,5%18,1%
Hoekwoning14,4%10,2%
Tussenwoning36,5%26,6%
Appartement24,9%29,0%
Onbekend type0,1%2,5%

Schoonveld Vught

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
43,0%
CBS 2024
Installaties
397
31,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 36,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.167 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
26
51 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Vught

Alle buurten in Vught

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.