Groenpeil

Villapark in Vught

Buurt in wijk Wijk 00 Vught, gemeente Vught, postcodegebied 5263. 710 inwoners in 263 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 130 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 37,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,0%.

Woningen
263
CBS 2025
Inwoners
710
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 1.410.000
CBS 2025, gemeente € 568.000
Koopwoningen
97,0%
CBS 2025
Label A of B
37,7%
EP-Online, 130 gelabeld
Dekking energielabels
49,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Villapark
Labelverdeling Villapark
LabelAandeelWoningen
A+++2,3%3
A++1,5%2
A+6,9%9
A13,8%18
B13,1%17
C19,2%25
D10,8%14
E10,8%14
F10,0%13
G11,5%15
Totaal gelabeld100%130
Ter vergelijking: gemeente Vught
Ter vergelijking: gemeente Vught
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%73
A+++5,0%468
A++2,9%276
A+3,7%345
A27,6%2.595
B18,1%1.698
C24,2%2.273
D8,3%785
E4,7%440
F2,5%231
G2,3%221
Totaal gelabeld100%9.405
Energielabels Villapark vergeleken met Vught
LabelStavenVillaparkVught
A++++0,0%0,8%
A+++2,3%5,0%
A++1,5%2,9%
A+6,9%3,7%
A13,8%27,6%
B13,1%18,1%
C19,2%24,2%
D10,8%8,3%
E10,8%4,7%
F10,0%2,5%
G11,5%2,3%

Villapark Vught

Deze verdeling gaat over de 49,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Villapark vergeleken met Vught
BouwperiodeStavenVillaparkVught
vóór 194527,7%13,4%
1945–196433,1%13,2%
1965–197415,4%16,0%
1975–199112,3%25,7%
1992–20056,9%10,3%
2006–20142,3%9,4%
2015 en later2,3%12,1%

Villapark Vught

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 33,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Villapark vergeleken met Vught
WoningtypeStavenVillaparkVught
Vrijstaand83,8%13,9%
Twee-onder-een-kap16,2%18,0%
Hoekwoning0,0%10,3%
Tussenwoning0,0%26,5%
Appartement0,0%28,8%
Onbekend type0,0%2,5%

Villapark Vught

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
41,0%
CBS 2024
Installaties
–
CBS 2022
Opgesteld vermogen
–
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 00 Vught

Alle buurten in Vught

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.