Groenpeil

Triangel in Waddinxveen

Buurt in wijk Wijk 02, gemeente Waddinxveen, postcodegebied 2742. 7.260 inwoners in 2.522 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 2.601 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 99,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 66,5%.

Woningen
2.522
CBS 2025
Inwoners
7.260
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 539.000
CBS 2025, gemeente € 417.000
Koopwoningen
80,0%
CBS 2025
Label A of B
99,5%
EP-Online, 2.601 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Triangel
Labelverdeling Triangel
LabelAandeelWoningen
A++++18,5%481
A+++36,0%937
A++2,1%55
A+1,3%34
A41,5%1.080
B0,1%2
C0,2%5
D0,0%1
E0,1%2
F0,1%3
G0,0%1
Totaal gelabeld100%2.601
Ter vergelijking: gemeente Waddinxveen
Ter vergelijking: gemeente Waddinxveen
LabelAandeelWoningen
A++++4,9%503
A+++11,2%1.147
A++2,4%246
A+1,4%139
A32,8%3.356
B13,7%1.402
C17,8%1.819
D8,4%859
E4,3%435
F1,7%170
G1,4%143
Totaal gelabeld100%10.219
Energielabels Triangel vergeleken met Waddinxveen
LabelStavenTriangelWaddinxveen
A++++18,5%4,9%
A+++36,0%11,2%
A++2,1%2,4%
A+1,3%1,4%
A41,5%32,8%
B0,1%13,7%
C0,2%17,8%
D0,0%8,4%
E0,1%4,3%
F0,1%1,7%
G0,0%1,4%

Triangel Waddinxveen

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Triangel vergeleken met Waddinxveen
BouwperiodeStavenTriangelWaddinxveen
vóór 19450,0%4,0%
1945–19640,2%13,1%
1965–19740,3%19,2%
1975–19910,1%21,6%
1992–20050,1%7,3%
2006–201433,9%14,7%
2015 en later65,4%20,2%

Triangel Waddinxveen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 65,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Triangel vergeleken met Waddinxveen
WoningtypeStavenTriangelWaddinxveen
Vrijstaand2,6%5,5%
Twee-onder-een-kap18,6%14,3%
Hoekwoning11,0%7,9%
Tussenwoning48,1%36,7%
Appartement19,8%35,7%
Onbekend type0,0%0,0%

Triangel Waddinxveen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
87,0%
CBS 2024
Installaties
1.587
62,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
4.532 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
42
85 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02

Alle buurten in Waddinxveen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.