Groenpeil

Zuidplas 90 in Waddinxveen

Buurt in wijk Wijk 02, gemeente Waddinxveen, postcodegebied 2743. 1.720 inwoners in 622 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 328 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 95,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 66,5%.

Woningen
622
CBS 2025
Inwoners
1.720
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 476.000
CBS 2025, gemeente € 417.000
Koopwoningen
89,0%
CBS 2025
Label A of B
95,7%
EP-Online, 328 gelabeld
Dekking energielabels
52,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Zuidplas 90
Labelverdeling Zuidplas 90
LabelAandeelWoningen
A+++2,1%7
A++3,7%12
A+3,0%10
A61,3%201
B25,6%84
C4,3%14
Totaal gelabeld100%328
Ter vergelijking: gemeente Waddinxveen
Ter vergelijking: gemeente Waddinxveen
LabelAandeelWoningen
A++++4,9%503
A+++11,2%1.147
A++2,4%246
A+1,4%139
A32,8%3.356
B13,7%1.402
C17,8%1.819
D8,4%859
E4,3%435
F1,7%170
G1,4%143
Totaal gelabeld100%10.219
Energielabels Zuidplas 90 vergeleken met Waddinxveen
LabelStavenZuidplas 90Waddinxveen
A++++0,0%4,9%
A+++2,1%11,2%
A++3,7%2,4%
A+3,0%1,4%
A61,3%32,8%
B25,6%13,7%
C4,3%17,8%
D0,0%8,4%
E0,0%4,3%
F0,0%1,7%
G0,0%1,4%

Zuidplas 90 Waddinxveen

Deze verdeling gaat over de 52,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Zuidplas 90 vergeleken met Waddinxveen
BouwperiodeStavenZuidplas 90Waddinxveen
vóór 19450,0%4,0%
1945–19640,0%13,1%
1965–19740,0%19,2%
1975–19910,0%21,6%
1992–200580,5%7,3%
2006–201419,2%14,7%
2015 en later0,3%20,2%

Zuidplas 90 Waddinxveen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 80,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Zuidplas 90 vergeleken met Waddinxveen
WoningtypeStavenZuidplas 90Waddinxveen
Vrijstaand5,5%5,5%
Twee-onder-een-kap31,1%14,3%
Hoekwoning8,5%7,9%
Tussenwoning41,2%36,7%
Appartement13,7%35,7%
Onbekend type0,0%0,0%

Zuidplas 90 Waddinxveen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
50,0%
CBS 2024
Installaties
209
33,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
820 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
10
20 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02

Alle buurten in Waddinxveen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.