Groenpeil

West 2 in Waddinxveen

Buurt in wijk Wijk 02, gemeente Waddinxveen, postcodegebied 2741 en postcodegebied 2742. 785 inwoners in 261 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 157 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 88,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 68,1%.

Woningen
261
CBS 2025
Inwoners
785
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 720.000
CBS 2025, gemeente € 417.000
Koopwoningen
92,0%
CBS 2025
Label A of B
88,5%
EP-Online, 157 gelabeld
Dekking energielabels
60,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling West 2
Labelverdeling West 2
LabelAandeelWoningen
A++++11,5%18
A+++13,4%21
A++1,9%3
A+2,5%4
A54,8%86
B4,5%7
C4,5%7
D3,2%5
E1,3%2
F1,3%2
G1,3%2
Totaal gelabeld100%157
Ter vergelijking: gemeente Waddinxveen
Ter vergelijking: gemeente Waddinxveen
LabelAandeelWoningen
A++++5,0%507
A+++11,7%1.193
A++2,6%267
A+1,6%158
A33,3%3.392
B13,9%1.410
C17,8%1.815
D7,3%743
E3,9%398
F1,6%159
G1,3%136
Totaal gelabeld100%10.178
Energielabels West 2 vergeleken met Waddinxveen
LabelStavenWest 2Waddinxveen
A++++11,5%5,0%
A+++13,4%11,7%
A++1,9%2,6%
A+2,5%1,6%
A54,8%33,3%
B4,5%13,9%
C4,5%17,8%
D3,2%7,3%
E1,3%3,9%
F1,3%1,6%
G1,3%1,3%

West 2 Waddinxveen

Deze verdeling gaat over de 60,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes West 2 vergeleken met Waddinxveen
BouwperiodeStavenWest 2Waddinxveen
vóór 19453,8%3,8%
1945–19641,3%12,8%
1965–19745,1%18,9%
1975–19915,7%21,7%
1992–20051,9%7,2%
2006–201427,4%14,5%
2015 en later54,8%21,1%

West 2 Waddinxveen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 54,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes West 2 vergeleken met Waddinxveen
WoningtypeStavenWest 2Waddinxveen
Vrijstaand49,0%5,6%
Twee-onder-een-kap43,3%14,0%
Hoekwoning1,3%8,2%
Tussenwoning6,4%36,4%
Appartement0,0%35,7%
Onbekend type0,0%0,0%

West 2 Waddinxveen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
68,0%
CBS 2024
Installaties
173
66,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
835 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
25
62 aansluitingen, waarvan 2 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02

Alle buurten in Waddinxveen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.