Groenpeil

Wolvega-Stuyvesantbuurt in Weststellingwerf

Buurt in wijk Wolvega, gemeente Weststellingwerf, postcodegebied 8471. 1.115 inwoners in 539 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 399 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 43,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,8%.

Woningen
539
CBS 2025
Inwoners
1.115
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 279.000
CBS 2025, gemeente € 315.000
Koopwoningen
65,0%
CBS 2025
Label A of B
43,1%
EP-Online, 399 gelabeld
Dekking energielabels
74,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Wolvega-Stuyvesantbuurt
Labelverdeling Wolvega-Stuyvesantbuurt
LabelAandeelWoningen
A+++0,3%1
A++0,8%3
A+4,0%16
A29,8%119
B8,3%33
C13,3%53
D23,6%94
E4,5%18
F7,5%30
G8,0%32
Totaal gelabeld100%399
Ter vergelijking: gemeente Weststellingwerf
Ter vergelijking: gemeente Weststellingwerf
LabelAandeelWoningen
A++++2,0%150
A+++2,4%182
A++1,5%116
A+2,6%203
A28,5%2.195
B19,8%1.519
C23,4%1.800
D8,4%645
E3,2%248
F3,6%274
G4,7%359
Totaal gelabeld100%7.691
Energielabels Wolvega-Stuyvesantbuurt vergeleken met Weststellingwerf
LabelStavenWolvega-StuyvesantbuurtWeststellingwerf
A++++0,0%2,0%
A+++0,3%2,4%
A++0,8%1,5%
A+4,0%2,6%
A29,8%28,5%
B8,3%19,8%
C13,3%23,4%
D23,6%8,4%
E4,5%3,2%
F7,5%3,6%
G8,0%4,7%

Wolvega-Stuyvesantbuurt Weststellingwerf

Deze verdeling gaat over de 74,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Wolvega-Stuyvesantbuurt vergeleken met Weststellingwerf
BouwperiodeStavenWolvega-StuyvesantbuurtWeststellingwerf
vóór 194531,1%17,2%
1945–196419,0%13,3%
1965–19741,3%18,2%
1975–19912,3%23,0%
1992–20059,5%12,1%
2006–201424,8%9,7%
2015 en later12,0%6,5%

Wolvega-Stuyvesantbuurt Weststellingwerf

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 31,1% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Wolvega-Stuyvesantbuurt vergeleken met Weststellingwerf
WoningtypeStavenWolvega-StuyvesantbuurtWeststellingwerf
Vrijstaand29,8%30,8%
Twee-onder-een-kap21,3%24,3%
Hoekwoning3,3%7,5%
Tussenwoning8,3%22,0%
Appartement37,3%14,3%
Onbekend type0,0%1,0%

Wolvega-Stuyvesantbuurt Weststellingwerf

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
46,0%
CBS 2024
Installaties
189
35,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 60,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
738 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wolvega

Alle buurten in Weststellingwerf

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.