Groenpeil

Wolvega-Vogelbuurt in Weststellingwerf

Buurt in wijk Wolvega, gemeente Weststellingwerf, postcodegebied 8471. 995 inwoners in 468 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 358 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 43,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,4%.

Woningen
468
CBS 2025
Inwoners
995
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 228.000
CBS 2025, gemeente € 315.000
Koopwoningen
55,0%
CBS 2025
Label A of B
43,9%
EP-Online, 358 gelabeld
Dekking energielabels
76,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Wolvega-Vogelbuurt
Labelverdeling Wolvega-Vogelbuurt
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%5
A+++0,6%2
A++0,6%2
A+2,0%7
A24,6%88
B14,8%53
C27,7%99
D11,7%42
E4,2%15
F4,2%15
G8,4%30
Totaal gelabeld100%358
Ter vergelijking: gemeente Weststellingwerf
Ter vergelijking: gemeente Weststellingwerf
LabelAandeelWoningen
A++++2,0%150
A+++2,2%168
A++1,4%110
A+2,6%198
A28,6%2.196
B19,7%1.512
C23,5%1.805
D8,5%653
E3,3%254
F3,6%275
G4,8%370
Totaal gelabeld100%7.691
Energielabels Wolvega-Vogelbuurt vergeleken met Weststellingwerf
LabelStavenWolvega-VogelbuurtWeststellingwerf
A++++1,4%2,0%
A+++0,6%2,2%
A++0,6%1,4%
A+2,0%2,6%
A24,6%28,6%
B14,8%19,7%
C27,7%23,5%
D11,7%8,5%
E4,2%3,3%
F4,2%3,6%
G8,4%4,8%

Wolvega-Vogelbuurt Weststellingwerf

Deze verdeling gaat over de 76,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Wolvega-Vogelbuurt vergeleken met Weststellingwerf
BouwperiodeStavenWolvega-VogelbuurtWeststellingwerf
vóór 194520,4%17,2%
1945–196450,3%13,3%
1965–19747,8%18,4%
1975–19917,3%23,0%
1992–200512,6%12,0%
2006–20140,3%9,8%
2015 en later1,4%6,4%

Wolvega-Vogelbuurt Weststellingwerf

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 50,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Wolvega-Vogelbuurt vergeleken met Weststellingwerf
WoningtypeStavenWolvega-VogelbuurtWeststellingwerf
Vrijstaand27,7%30,8%
Twee-onder-een-kap24,0%24,5%
Hoekwoning8,9%7,3%
Tussenwoning27,4%22,0%
Appartement12,0%14,3%
Onbekend type0,0%1,0%

Wolvega-Vogelbuurt Weststellingwerf

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
64,0%
CBS 2024
Installaties
289
61,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 60,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
865 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wolvega

Alle buurten in Weststellingwerf

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.