Groenpeil

Wolvega-Wolvega Noord in Weststellingwerf

Buurt in wijk Wolvega, gemeente Weststellingwerf, postcodegebied 8471 en postcodegebied 8472. 220 inwoners in 93 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 56 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 57,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,4%.

Woningen
93
CBS 2025
Inwoners
220
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 472.000
CBS 2025, gemeente € 315.000
Koopwoningen
88,0%
CBS 2025
Label A of B
57,1%
EP-Online, 56 gelabeld
Dekking energielabels
60,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Wolvega-Wolvega Noord
Labelverdeling Wolvega-Wolvega Noord
LabelAandeelWoningen
A++++1,8%1
A+++26,8%15
A++1,8%1
A23,2%13
B3,6%2
C12,5%7
D17,9%10
E1,8%1
F1,8%1
G8,9%5
Totaal gelabeld100%56
Ter vergelijking: gemeente Weststellingwerf
Ter vergelijking: gemeente Weststellingwerf
LabelAandeelWoningen
A++++2,0%150
A+++2,2%168
A++1,4%110
A+2,6%198
A28,6%2.196
B19,7%1.512
C23,5%1.805
D8,5%653
E3,3%254
F3,6%275
G4,8%370
Totaal gelabeld100%7.691
Energielabels Wolvega-Wolvega Noord vergeleken met Weststellingwerf
LabelStavenWolvega-Wolvega NoordWeststellingwerf
A++++1,8%2,0%
A+++26,8%2,2%
A++1,8%1,4%
A+0,0%2,6%
A23,2%28,6%
B3,6%19,7%
C12,5%23,5%
D17,9%8,5%
E1,8%3,3%
F1,8%3,6%
G8,9%4,8%

Wolvega-Wolvega Noord Weststellingwerf

Deze verdeling gaat over de 60,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Wolvega-Wolvega Noord vergeleken met Weststellingwerf
BouwperiodeStavenWolvega-Wolvega NoordWeststellingwerf
vóór 194539,3%17,2%
1945–19641,8%13,3%
1965–19741,8%18,4%
1975–19913,6%23,0%
1992–20057,1%12,0%
2006–201421,4%9,8%
2015 en later25,0%6,4%

Wolvega-Wolvega Noord Weststellingwerf

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 39,3% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Wolvega-Wolvega Noord vergeleken met Weststellingwerf
WoningtypeStavenWolvega-Wolvega NoordWeststellingwerf
Vrijstaand76,8%30,8%
Twee-onder-een-kap0,0%24,5%
Hoekwoning14,3%7,3%
Tussenwoning8,9%22,0%
Appartement0,0%14,3%
Onbekend type0,0%1,0%

Wolvega-Wolvega Noord Weststellingwerf

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
49
52,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 60,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
255 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wolvega

Alle buurten in Weststellingwerf

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.