Groenpeil

De Horden Rivieren in Wijk bij Duurstede

Buurt in wijk Wijk 00 Wijk bij Duurstede, gemeente Wijk bij Duurstede, postcodegebied 3961. 1.470 inwoners in 642 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 248 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 44,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,2%.

Woningen
642
CBS 2025
Inwoners
1.470
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 399.000
CBS 2025, gemeente € 456.000
Koopwoningen
78,0%
CBS 2025
Label A of B
44,8%
EP-Online, 248 gelabeld
Dekking energielabels
38,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Horden Rivieren
Labelverdeling De Horden Rivieren
LabelAandeelWoningen
A++1,2%3
A+0,8%2
A19,0%47
B23,8%59
C52,8%131
D2,4%6
Totaal gelabeld100%248
Ter vergelijking: gemeente Wijk bij Duurstede
Ter vergelijking: gemeente Wijk bij Duurstede
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%21
A+++1,7%92
A++1,0%53
A+3,0%162
A32,2%1.736
B22,9%1.236
C27,3%1.474
D5,2%280
E2,5%135
F1,7%93
G2,1%111
Totaal gelabeld100%5.393
Energielabels De Horden Rivieren vergeleken met Wijk bij Duurstede
LabelStavenDe Horden RivierenWijk bij Duurstede
A++++0,0%0,4%
A+++0,0%1,7%
A++1,2%1,0%
A+0,8%3,0%
A19,0%32,2%
B23,8%22,9%
C52,8%27,3%
D2,4%5,2%
E0,0%2,5%
F0,0%1,7%
G0,0%2,1%

De Horden Rivieren Wijk bij Duurstede

Deze verdeling gaat over de 38,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Horden Rivieren vergeleken met Wijk bij Duurstede
BouwperiodeStavenDe Horden RivierenWijk bij Duurstede
vóór 19450,0%7,6%
1945–19640,0%4,4%
1965–19740,0%16,7%
1975–199183,5%39,4%
1992–200516,5%16,2%
2006–20140,0%11,6%
2015 en later0,0%4,0%

De Horden Rivieren Wijk bij Duurstede

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 83,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Horden Rivieren vergeleken met Wijk bij Duurstede
WoningtypeStavenDe Horden RivierenWijk bij Duurstede
Vrijstaand2,0%8,5%
Twee-onder-een-kap21,8%23,2%
Hoekwoning8,1%9,3%
Tussenwoning61,3%37,8%
Appartement6,9%21,2%
Onbekend type0,0%0,1%

De Horden Rivieren Wijk bij Duurstede

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
55,0%
CBS 2024
Installaties
205
31,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 50,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
741 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 00 Wijk bij Duurstede

Alle buurten in Wijk bij Duurstede

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.