Groenpeil

Frankenhof in Wijk bij Duurstede

Buurt in wijk Wijk 00 Wijk bij Duurstede, gemeente Wijk bij Duurstede, postcodegebied 3961 en postcodegebied 3962. 620 inwoners in 308 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 171 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 71,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,2%.

Woningen
308
CBS 2025
Inwoners
620
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 435.000
CBS 2025, gemeente € 456.000
Koopwoningen
76,0%
CBS 2025
Label A of B
71,9%
EP-Online, 171 gelabeld
Dekking energielabels
55,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Frankenhof
Labelverdeling Frankenhof
LabelAandeelWoningen
A+++0,6%1
A+5,8%10
A52,6%90
B12,9%22
C20,5%35
D3,5%6
E2,9%5
F0,6%1
G0,6%1
Totaal gelabeld100%171
Ter vergelijking: gemeente Wijk bij Duurstede
Ter vergelijking: gemeente Wijk bij Duurstede
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%21
A+++1,7%92
A++1,0%53
A+3,0%162
A32,2%1.736
B22,9%1.236
C27,3%1.474
D5,2%280
E2,5%135
F1,7%93
G2,1%111
Totaal gelabeld100%5.393
Energielabels Frankenhof vergeleken met Wijk bij Duurstede
LabelStavenFrankenhofWijk bij Duurstede
A++++0,0%0,4%
A+++0,6%1,7%
A++0,0%1,0%
A+5,8%3,0%
A52,6%32,2%
B12,9%22,9%
C20,5%27,3%
D3,5%5,2%
E2,9%2,5%
F0,6%1,7%
G0,6%2,1%

Frankenhof Wijk bij Duurstede

Deze verdeling gaat over de 55,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Frankenhof vergeleken met Wijk bij Duurstede
BouwperiodeStavenFrankenhofWijk bij Duurstede
vóór 19451,2%7,6%
1945–19640,0%4,4%
1965–197420,5%16,7%
1975–199112,3%39,4%
1992–200518,7%16,2%
2006–201445,6%11,6%
2015 en later1,8%4,0%

Frankenhof Wijk bij Duurstede

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 45,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Frankenhof vergeleken met Wijk bij Duurstede
WoningtypeStavenFrankenhofWijk bij Duurstede
Vrijstaand3,5%8,5%
Twee-onder-een-kap12,9%23,2%
Hoekwoning6,4%9,3%
Tussenwoning29,8%37,8%
Appartement47,4%21,2%
Onbekend type0,0%0,1%

Frankenhof Wijk bij Duurstede

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
35,0%
CBS 2024
Installaties
80
26,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 50,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
267 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 00 Wijk bij Duurstede

Alle buurten in Wijk bij Duurstede

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.