Groenpeil

De Horden Stenen en Ovens in Wijk bij Duurstede

Buurt in wijk Wijk 00 Wijk bij Duurstede, gemeente Wijk bij Duurstede, postcodegebied 3961. 1.450 inwoners in 596 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 305 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 57,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,2%.

Woningen
596
CBS 2025
Inwoners
1.450
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 415.000
CBS 2025, gemeente € 456.000
Koopwoningen
78,0%
CBS 2025
Label A of B
57,7%
EP-Online, 305 gelabeld
Dekking energielabels
51,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Horden Stenen en Ovens
Labelverdeling De Horden Stenen en Ovens
LabelAandeelWoningen
A++0,7%2
A+0,3%1
A21,3%65
B35,4%108
C37,7%115
D4,6%14
Totaal gelabeld100%305
Ter vergelijking: gemeente Wijk bij Duurstede
Ter vergelijking: gemeente Wijk bij Duurstede
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%21
A+++1,7%92
A++1,0%53
A+3,0%162
A32,2%1.736
B22,9%1.236
C27,3%1.474
D5,2%280
E2,5%135
F1,7%93
G2,1%111
Totaal gelabeld100%5.393
Energielabels De Horden Stenen en Ovens vergeleken met Wijk bij Duurstede
LabelStavenDe Horden Stenen en OvensWijk bij Duurstede
A++++0,0%0,4%
A+++0,0%1,7%
A++0,7%1,0%
A+0,3%3,0%
A21,3%32,2%
B35,4%22,9%
C37,7%27,3%
D4,6%5,2%
E0,0%2,5%
F0,0%1,7%
G0,0%2,1%

De Horden Stenen en Ovens Wijk bij Duurstede

Deze verdeling gaat over de 51,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Horden Stenen en Ovens vergeleken met Wijk bij Duurstede
BouwperiodeStavenDe Horden Stenen en OvensWijk bij Duurstede
vóór 19450,0%7,6%
1945–19640,0%4,4%
1965–19740,0%16,7%
1975–1991100,0%39,4%
1992–20050,0%16,2%
2006–20140,0%11,6%
2015 en later0,0%4,0%

De Horden Stenen en Ovens Wijk bij Duurstede

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 100,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Horden Stenen en Ovens vergeleken met Wijk bij Duurstede
WoningtypeStavenDe Horden Stenen en OvensWijk bij Duurstede
Vrijstaand0,7%8,5%
Twee-onder-een-kap28,2%23,2%
Hoekwoning9,5%9,3%
Tussenwoning60,3%37,8%
Appartement1,3%21,2%
Onbekend type0,0%0,1%

De Horden Stenen en Ovens Wijk bij Duurstede

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
62,0%
CBS 2024
Installaties
315
52,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 50,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.015 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Wijk bij Duurstede

Alle buurten in Wijk bij Duurstede

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.