Groenpeil

Kotten in Winterswijk

Buurt in wijk Wijk 01 Land, gemeente Winterswijk, postcodegebied 7107. 115 inwoners in 53 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 29 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 51,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 47,9%.

Woningen
53
CBS 2025
Inwoners
115
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 407.000
CBS 2025, gemeente € 312.000
Koopwoningen
92,0%
CBS 2025
Label A of B
51,7%
EP-Online, 29 gelabeld
Dekking energielabels
54,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kotten
Labelverdeling Kotten
LabelAandeelWoningen
A++3,4%1
A+6,9%2
A20,7%6
B20,7%6
C34,5%10
D3,4%1
E3,4%1
G6,9%2
Totaal gelabeld100%29
Ter vergelijking: gemeente Winterswijk
Ter vergelijking: gemeente Winterswijk
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%53
A+++3,8%277
A++1,1%79
A+2,4%177
A25,1%1.841
B14,9%1.090
C23,6%1.730
D10,5%767
E7,3%535
F5,1%375
G5,7%415
Totaal gelabeld100%7.339
Energielabels Kotten vergeleken met Winterswijk
LabelStavenKottenWinterswijk
A++++0,0%0,7%
A+++0,0%3,8%
A++3,4%1,1%
A+6,9%2,4%
A20,7%25,1%
B20,7%14,9%
C34,5%23,6%
D3,4%10,5%
E3,4%7,3%
F0,0%5,1%
G6,9%5,7%

Kotten Winterswijk

Deze verdeling gaat over de 54,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kotten vergeleken met Winterswijk
BouwperiodeStavenKottenWinterswijk
vóór 194527,6%21,5%
1945–196410,3%14,9%
1965–197420,7%12,5%
1975–199120,7%21,5%
1992–200513,8%16,0%
2006–20140,0%6,9%
2015 en later6,9%6,6%

Kotten Winterswijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 27,6% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kotten vergeleken met Winterswijk
WoningtypeStavenKottenWinterswijk
Vrijstaand75,9%19,6%
Twee-onder-een-kap24,1%21,0%
Hoekwoning0,0%9,5%
Tussenwoning0,0%18,8%
Appartement0,0%28,7%
Onbekend type0,0%2,4%

Kotten Winterswijk

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
24
45,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
112 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 01 Land

Alle buurten in Winterswijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.