Groenpeil

Verspreide huizen Kotten in Winterswijk

Buurt in wijk Wijk 01 Land, gemeente Winterswijk, postcodegebied 7107 en postcodegebied 7108. 520 inwoners in 239 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 167 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 51,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 48,2%.

Woningen
239
CBS 2025
Inwoners
520
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 464.000
CBS 2025, gemeente € 312.000
Koopwoningen
82,0%
CBS 2025
Label A of B
51,5%
EP-Online, 167 gelabeld
Dekking energielabels
69,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Kotten
Labelverdeling Verspreide huizen Kotten
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%1
A+++29,9%50
A++0,6%1
A+0,6%1
A11,4%19
B8,4%14
C24,0%40
D9,0%15
E3,0%5
F2,4%4
G10,2%17
Totaal gelabeld100%167
Ter vergelijking: gemeente Winterswijk
Ter vergelijking: gemeente Winterswijk
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%58
A+++3,9%286
A++1,1%81
A+2,4%181
A25,1%1.855
B14,9%1.101
C23,7%1.751
D10,4%766
E7,1%528
F5,0%371
G5,6%417
Totaal gelabeld100%7.395
Energielabels Verspreide huizen Kotten vergeleken met Winterswijk
LabelStavenVerspreide huizen KottenWinterswijk
A++++0,6%0,8%
A+++29,9%3,9%
A++0,6%1,1%
A+0,6%2,4%
A11,4%25,1%
B8,4%14,9%
C24,0%23,7%
D9,0%10,4%
E3,0%7,1%
F2,4%5,0%
G10,2%5,6%

Verspreide huizen Kotten Winterswijk

Deze verdeling gaat over de 69,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Kotten vergeleken met Winterswijk
BouwperiodeStavenVerspreide huizen KottenWinterswijk
vóór 194531,1%21,7%
1945–19642,4%14,9%
1965–19741,2%12,4%
1975–19913,0%21,5%
1992–20053,6%16,0%
2006–20141,8%6,8%
2015 en later56,9%6,7%

Verspreide huizen Kotten Winterswijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 56,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Kotten vergeleken met Winterswijk
WoningtypeStavenVerspreide huizen KottenWinterswijk
Vrijstaand56,3%19,6%
Twee-onder-een-kap19,8%20,7%
Hoekwoning0,0%9,7%
Tussenwoning0,0%18,8%
Appartement0,0%28,7%
Onbekend type24,0%2,4%

Verspreide huizen Kotten Winterswijk

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
48,0%
CBS 2024
Installaties
87
36,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
502 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Land

Alle buurten in Winterswijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.