Groenpeil

Binnenstad in Woerden

Buurt in wijk Wijk 01 Woerden-Midden, gemeente Woerden, postcodegebied 3441. 2.870 inwoners in 1.605 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.035 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 57,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 65,9%.

Woningen
1.605
CBS 2025
Inwoners
2.870
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 381.000
CBS 2025, gemeente € 435.000
Koopwoningen
46,0%
CBS 2025
Label A of B
57,1%
EP-Online, 1.035 gelabeld
Dekking energielabels
64,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Binnenstad
Labelverdeling Binnenstad
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%6
A+++1,7%18
A++2,3%24
A+6,4%66
A28,2%292
B17,9%185
C18,5%191
D10,0%103
E5,1%53
F4,3%44
G5,1%53
Totaal gelabeld100%1.035
Ter vergelijking: gemeente Woerden
Ter vergelijking: gemeente Woerden
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%95
A+++5,3%760
A++1,9%278
A+3,4%497
A36,2%5.228
B18,4%2.663
C21,5%3.100
D5,8%834
E2,9%419
F2,0%288
G2,0%282
Totaal gelabeld100%14.444
Energielabels Binnenstad vergeleken met Woerden
LabelStavenBinnenstadWoerden
A++++0,6%0,7%
A+++1,7%5,3%
A++2,3%1,9%
A+6,4%3,4%
A28,2%36,2%
B17,9%18,4%
C18,5%21,5%
D10,0%5,8%
E5,1%2,9%
F4,3%2,0%
G5,1%2,0%

Binnenstad Woerden

Deze verdeling gaat over de 64,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Binnenstad vergeleken met Woerden
BouwperiodeStavenBinnenstadWoerden
vóór 194539,8%9,1%
1945–19640,9%8,8%
1965–19740,6%17,8%
1975–199123,5%28,1%
1992–20055,3%15,1%
2006–201419,3%11,3%
2015 en later10,6%9,8%

Binnenstad Woerden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 39,8% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Binnenstad vergeleken met Woerden
WoningtypeStavenBinnenstadWoerden
Vrijstaand1,4%7,6%
Twee-onder-een-kap4,2%13,3%
Hoekwoning8,4%9,0%
Tussenwoning26,5%31,8%
Appartement59,2%38,1%
Onbekend type0,3%0,1%

Binnenstad Woerden

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
17,0%
CBS 2024
Installaties
218
13,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 43,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
755 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
22
50 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Woerden-Midden

Alle buurten in Woerden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.