Groenpeil

Vogelkwartier in Woerden

Buurt in wijk Wijk 01 Woerden-Midden, gemeente Woerden, postcodegebied 3443. 1.190 inwoners in 700 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 410 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 59,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 65,5%.

Woningen
700
CBS 2025
Inwoners
1.190
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 450.000
CBS 2025, gemeente € 435.000
Koopwoningen
65,0%
CBS 2025
Label A of B
59,8%
EP-Online, 410 gelabeld
Dekking energielabels
58,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Vogelkwartier
Labelverdeling Vogelkwartier
LabelAandeelWoningen
A+++0,2%1
A++0,2%1
A+2,7%11
A39,0%160
B17,6%72
C20,5%84
D8,0%33
E6,1%25
F2,9%12
G2,7%11
Totaal gelabeld100%410
Ter vergelijking: gemeente Woerden
Ter vergelijking: gemeente Woerden
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%94
A+++5,3%758
A++1,9%273
A+3,3%472
A36,1%5.187
B18,3%2.624
C21,6%3.098
D5,9%853
E3,0%424
F2,1%298
G2,0%285
Totaal gelabeld100%14.366
Energielabels Vogelkwartier vergeleken met Woerden
LabelStavenVogelkwartierWoerden
A++++0,0%0,7%
A+++0,2%5,3%
A++0,2%1,9%
A+2,7%3,3%
A39,0%36,1%
B17,6%18,3%
C20,5%21,6%
D8,0%5,9%
E6,1%3,0%
F2,9%2,1%
G2,7%2,0%

Vogelkwartier Woerden

Deze verdeling gaat over de 58,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Vogelkwartier vergeleken met Woerden
BouwperiodeStavenVogelkwartierWoerden
vóór 19455,9%9,1%
1945–196423,2%8,8%
1965–197410,0%17,8%
1975–199120,7%28,0%
1992–200522,2%15,1%
2006–201410,7%11,4%
2015 en later7,3%9,8%

Vogelkwartier Woerden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 23,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Vogelkwartier vergeleken met Woerden
WoningtypeStavenVogelkwartierWoerden
Vrijstaand4,6%7,7%
Twee-onder-een-kap16,8%13,6%
Hoekwoning2,7%8,7%
Tussenwoning6,3%31,8%
Appartement69,5%38,2%
Onbekend type0,0%0,1%

Vogelkwartier Woerden

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
19,0%
CBS 2024
Installaties
104
14,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 43,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
398 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
10
19 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Woerden-Midden

Alle buurten in Woerden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.