Groenpeil

Bloemen- en Bomenkwartier in Woerden

Buurt in wijk Wijk 01 Woerden-Midden, gemeente Woerden, postcodegebied 3442 en postcodegebied 3449. 4.420 inwoners in 1.899 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.224 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 55,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 65,5%.

Woningen
1.899
CBS 2025
Inwoners
4.420
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 369.000
CBS 2025, gemeente € 435.000
Koopwoningen
61,0%
CBS 2025
Label A of B
55,2%
EP-Online, 1.224 gelabeld
Dekking energielabels
64,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Bloemen- en Bomenkwartier
Labelverdeling Bloemen- en Bomenkwartier
LabelAandeelWoningen
A+++0,1%1
A++0,3%4
A+2,8%34
A36,6%448
B15,4%189
C22,0%269
D9,3%114
E6,1%75
F4,6%56
G2,8%34
Totaal gelabeld100%1.224
Ter vergelijking: gemeente Woerden
Ter vergelijking: gemeente Woerden
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%94
A+++5,3%758
A++1,9%273
A+3,3%472
A36,1%5.187
B18,3%2.624
C21,6%3.098
D5,9%853
E3,0%424
F2,1%298
G2,0%285
Totaal gelabeld100%14.366
Energielabels Bloemen- en Bomenkwartier vergeleken met Woerden
LabelStavenBloemen- en BomenkwartierWoerden
A++++0,0%0,7%
A+++0,1%5,3%
A++0,3%1,9%
A+2,8%3,3%
A36,6%36,1%
B15,4%18,3%
C22,0%21,6%
D9,3%5,9%
E6,1%3,0%
F4,6%2,1%
G2,8%2,0%

Bloemen- en Bomenkwartier Woerden

Deze verdeling gaat over de 64,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Bloemen- en Bomenkwartier vergeleken met Woerden
BouwperiodeStavenBloemen- en BomenkwartierWoerden
vóór 194518,6%9,1%
1945–196425,4%8,8%
1965–197429,8%17,8%
1975–199110,1%28,0%
1992–20050,2%15,1%
2006–201412,9%11,4%
2015 en later2,9%9,8%

Bloemen- en Bomenkwartier Woerden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 29,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Bloemen- en Bomenkwartier vergeleken met Woerden
WoningtypeStavenBloemen- en BomenkwartierWoerden
Vrijstaand0,8%7,7%
Twee-onder-een-kap13,7%13,6%
Hoekwoning13,0%8,7%
Tussenwoning47,5%31,8%
Appartement25,0%38,2%
Onbekend type0,0%0,1%

Bloemen- en Bomenkwartier Woerden

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
44,0%
CBS 2024
Installaties
623
32,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 43,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.716 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
28
56 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Woerden-Midden

Alle buurten in Woerden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.