Groenpeil

Aalst in Zaltbommel

Buurt in wijk Wijk 01 Brakel, gemeente Zaltbommel, postcodegebied 5308. 1.540 inwoners in 633 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 398 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 53,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 65,2%.

Woningen
633
CBS 2025
Inwoners
1.540
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 374.000
CBS 2025, gemeente € 404.000
Koopwoningen
73,0%
CBS 2025
Label A of B
53,0%
EP-Online, 398 gelabeld
Dekking energielabels
62,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Aalst
Labelverdeling Aalst
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%6
A+++0,3%1
A++0,5%2
A+1,3%5
A29,4%117
B20,1%80
C23,1%92
D10,1%40
E3,5%14
F5,0%20
G5,3%21
Totaal gelabeld100%398
Ter vergelijking: gemeente Zaltbommel
Ter vergelijking: gemeente Zaltbommel
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%90
A+++5,2%385
A++1,3%95
A+3,7%276
A39,2%2.923
B14,8%1.102
C18,6%1.390
D6,9%517
E3,4%254
F2,9%217
G2,9%217
Totaal gelabeld100%7.466
Energielabels Aalst vergeleken met Zaltbommel
LabelStavenAalstZaltbommel
A++++1,5%1,2%
A+++0,3%5,2%
A++0,5%1,3%
A+1,3%3,7%
A29,4%39,2%
B20,1%14,8%
C23,1%18,6%
D10,1%6,9%
E3,5%3,4%
F5,0%2,9%
G5,3%2,9%

Aalst Zaltbommel

Deze verdeling gaat over de 62,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Aalst vergeleken met Zaltbommel
BouwperiodeStavenAalstZaltbommel
vóór 194510,1%11,9%
1945–196416,3%9,8%
1965–197412,8%16,1%
1975–199127,9%19,1%
1992–200515,3%13,9%
2006–20141,5%15,1%
2015 en later16,1%14,0%

Aalst Zaltbommel

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 27,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Aalst vergeleken met Zaltbommel
WoningtypeStavenAalstZaltbommel
Vrijstaand25,6%20,7%
Twee-onder-een-kap33,7%23,2%
Hoekwoning5,5%8,0%
Tussenwoning15,8%30,6%
Appartement10,3%17,0%
Onbekend type9,0%0,5%

Aalst Zaltbommel

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
57,0%
CBS 2024
Installaties
282
44,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.027 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
9 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Brakel

Alle buurten in Zaltbommel

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.