Verspreide huizen in de polder Brakel in Zaltbommel
Buurt in wijk Wijk 01 Brakel, gemeente Zaltbommel, postcodegebied 5306. 540 inwoners in 158 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 90 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 82,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 65,2%.
- Woningen
- 158
- CBS 2025
- Inwoners
- 540
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 448.000
- CBS 2025, gemeente € 404.000
- Koopwoningen
- 79,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 82,2%
- EP-Online, 90 gelabeld
- Dekking energielabels
- 57,0%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 2,2% | 2 |
| A+++ | 15,6% | 14 |
| A++ | 7,8% | 7 |
| A | 50,0% | 45 |
| B | 6,7% | 6 |
| C | 7,8% | 7 |
| D | 4,4% | 4 |
| E | 1,1% | 1 |
| F | 1,1% | 1 |
| G | 3,3% | 3 |
| Totaal gelabeld | 100% | 90 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,2% | 90 |
| A+++ | 5,2% | 385 |
| A++ | 1,3% | 95 |
| A+ | 3,7% | 276 |
| A | 39,2% | 2.923 |
| B | 14,8% | 1.102 |
| C | 18,6% | 1.390 |
| D | 6,9% | 517 |
| E | 3,4% | 254 |
| F | 2,9% | 217 |
| G | 2,9% | 217 |
| Totaal gelabeld | 100% | 7.466 |
| Label | Staven | Verspreide huizen in de polder Brakel | Zaltbommel |
|---|---|---|---|
| A++++ | 2,2% | 1,2% | |
| A+++ | 15,6% | 5,2% | |
| A++ | 7,8% | 1,3% | |
| A+ | 0,0% | 3,7% | |
| A | 50,0% | 39,2% | |
| B | 6,7% | 14,8% | |
| C | 7,8% | 18,6% | |
| D | 4,4% | 6,9% | |
| E | 1,1% | 3,4% | |
| F | 1,1% | 2,9% | |
| G | 3,3% | 2,9% |
Verspreide huizen in de polder Brakel Zaltbommel
Deze verdeling gaat over de 57,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Verspreide huizen in de polder Brakel | Zaltbommel |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 2,2% | 11,9% | |
| 1945–1964 | 5,6% | 9,8% | |
| 1965–1974 | 7,8% | 16,1% | |
| 1975–1991 | 4,4% | 19,1% | |
| 1992–2005 | 22,2% | 13,9% | |
| 2006–2014 | 34,4% | 15,1% | |
| 2015 en later | 23,3% | 14,0% |
Verspreide huizen in de polder Brakel Zaltbommel
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Aangescherpte EPC
Grootste groep in deze buurt: 34,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.
De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Verspreide huizen in de polder Brakel | Zaltbommel |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 40,0% | 20,7% | |
| Twee-onder-een-kap | 15,6% | 23,2% | |
| Hoekwoning | 11,1% | 8,0% | |
| Tussenwoning | 18,9% | 30,6% | |
| Appartement | 14,4% | 17,0% | |
| Onbekend type | 0,0% | 0,5% |
Verspreide huizen in de polder Brakel Zaltbommel
CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- 47,0%
- CBS 2024
- Installaties
- 29
- 18,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,0 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 174 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 1
- 2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.
Andere buurten in wijk Wijk 01 Brakel
- Aalst 633 woningen
- Brakel 1.050 woningen
- De Rietschoof 56 woningen
- Poederoijen 208 woningen
- Verspr.h. in de polder Poederoijen 152 woningen
- Verspr.h. in de polder Zuilichem e.o. 155 woningen
- Verspreide huizen in de polder Aalst 264 woningen
- Zuilichem 506 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 57,0% (90 van 158 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.