Groenpeil

Bossenbuurt hoog-West in Zoetermeer

Buurt in wijk Meerzicht, gemeente Zoetermeer, postcodegebied 2716. 1.325 inwoners in 618 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 639 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 37,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,5%.

Woningen
618
CBS 2025
Inwoners
1.325
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 238.000
CBS 2025, gemeente € 375.000
Koopwoningen
27,0%
CBS 2025
Label A of B
37,9%
EP-Online, 639 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Bossenbuurt hoog-West
Labelverdeling Bossenbuurt hoog-West
LabelAandeelWoningen
A+++8,5%54
A++0,2%1
A+0,2%1
A26,6%170
B2,5%16
C38,5%246
D11,6%74
E7,0%45
F4,9%31
G0,2%1
Totaal gelabeld100%639
Ter vergelijking: gemeente Zoetermeer
Ter vergelijking: gemeente Zoetermeer
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%625
A+++5,8%2.414
A++2,2%924
A+4,1%1.695
A29,6%12.378
B17,3%7.250
C25,6%10.689
D5,6%2.339
E3,8%1.608
F3,0%1.258
G1,5%633
Totaal gelabeld100%41.813
Energielabels Bossenbuurt hoog-West vergeleken met Zoetermeer
LabelStavenBossenbuurt hoog-WestZoetermeer
A++++0,0%1,5%
A+++8,5%5,8%
A++0,2%2,2%
A+0,2%4,1%
A26,6%29,6%
B2,5%17,3%
C38,5%25,6%
D11,6%5,6%
E7,0%3,8%
F4,9%3,0%
G0,2%1,5%

Bossenbuurt hoog-West Zoetermeer

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Bossenbuurt hoog-West vergeleken met Zoetermeer
BouwperiodeStavenBossenbuurt hoog-WestZoetermeer
vóór 19450,0%0,8%
1945–19640,0%2,0%
1965–197491,4%18,3%
1975–19910,0%42,9%
1992–20050,0%18,2%
2006–20140,0%10,0%
2015 en later8,6%7,9%

Bossenbuurt hoog-West Zoetermeer

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 91,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Bossenbuurt hoog-West vergeleken met Zoetermeer
WoningtypeStavenBossenbuurt hoog-WestZoetermeer
Vrijstaand0,0%2,2%
Twee-onder-een-kap0,0%8,8%
Hoekwoning0,0%4,7%
Tussenwoning0,0%33,5%
Appartement100,0%50,8%

Bossenbuurt hoog-West Zoetermeer

CBS · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS
Installaties
–
CBS
Opgesteld vermogen
–
CBS
Publieke laadpunten
5
16 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Meerzicht

Alle buurten in Zoetermeer

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.