Groenpeil

Meerzicht-Centrum-West in Zoetermeer

Buurt in wijk Meerzicht, gemeente Zoetermeer, postcodegebied 2716. 450 inwoners in 281 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 165 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 1,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,5%.

Woningen
281
CBS 2025
Inwoners
450
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 244.000
CBS 2025, gemeente € 375.000
Koopwoningen
84,0%
CBS 2025
Label A of B
1,8%
EP-Online, 165 gelabeld
Dekking energielabels
58,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Meerzicht-Centrum-West
Labelverdeling Meerzicht-Centrum-West
LabelAandeelWoningen
B1,8%3
C15,2%25
D27,9%46
E35,8%59
F13,9%23
G5,5%9
Totaal gelabeld100%165
Ter vergelijking: gemeente Zoetermeer
Ter vergelijking: gemeente Zoetermeer
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%625
A+++5,8%2.414
A++2,2%924
A+4,1%1.695
A29,6%12.378
B17,3%7.250
C25,6%10.689
D5,6%2.339
E3,8%1.608
F3,0%1.258
G1,5%633
Totaal gelabeld100%41.813
Energielabels Meerzicht-Centrum-West vergeleken met Zoetermeer
LabelStavenMeerzicht-Centrum-WestZoetermeer
A++++0,0%1,5%
A+++0,0%5,8%
A++0,0%2,2%
A+0,0%4,1%
A0,0%29,6%
B1,8%17,3%
C15,2%25,6%
D27,9%5,6%
E35,8%3,8%
F13,9%3,0%
G5,5%1,5%

Meerzicht-Centrum-West Zoetermeer

Deze verdeling gaat over de 58,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Meerzicht-Centrum-West vergeleken met Zoetermeer
BouwperiodeStavenMeerzicht-Centrum-WestZoetermeer
vóór 19450,0%0,8%
1945–19640,0%2,0%
1965–197480,0%18,3%
1975–199120,0%42,9%
1992–20050,0%18,2%
2006–20140,0%10,0%
2015 en later0,0%7,9%

Meerzicht-Centrum-West Zoetermeer

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 80,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Meerzicht-Centrum-West vergeleken met Zoetermeer
WoningtypeStavenMeerzicht-Centrum-WestZoetermeer
Vrijstaand0,0%2,2%
Twee-onder-een-kap0,0%8,8%
Hoekwoning0,0%4,7%
Tussenwoning0,0%33,5%
Appartement100,0%50,8%

Meerzicht-Centrum-West Zoetermeer

CBS · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS
Installaties
–
CBS
Opgesteld vermogen
–
CBS
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Meerzicht

Alle buurten in Zoetermeer

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.