Groenpeil

Zeeheldenbuurt in Zutphen

Buurt in wijk Wijk 01 Waterkwartier, gemeente Zutphen, postcodegebied 7204. 1.265 inwoners in 683 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 571 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 39,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,3%.

Woningen
683
CBS 2025
Inwoners
1.265
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 203.000
CBS 2025, gemeente € 334.000
Koopwoningen
23,0%
CBS 2025
Label A of B
39,1%
EP-Online, 571 gelabeld
Dekking energielabels
83,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Zeeheldenbuurt
Labelverdeling Zeeheldenbuurt
LabelAandeelWoningen
A++0,2%1
A+0,7%4
A25,0%143
B13,1%75
C41,3%236
D7,7%44
E5,3%30
F4,4%25
G2,3%13
Totaal gelabeld100%571
Ter vergelijking: gemeente Zutphen
Ter vergelijking: gemeente Zutphen
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%191
A+++3,9%597
A++0,8%123
A+4,1%642
A36,2%5.603
B17,1%2.648
C19,6%3.030
D7,3%1.124
E4,2%653
F3,1%487
G2,6%398
Totaal gelabeld100%15.496
Energielabels Zeeheldenbuurt vergeleken met Zutphen
LabelStavenZeeheldenbuurtZutphen
A++++0,0%1,2%
A+++0,0%3,9%
A++0,2%0,8%
A+0,7%4,1%
A25,0%36,2%
B13,1%17,1%
C41,3%19,6%
D7,7%7,3%
E5,3%4,2%
F4,4%3,1%
G2,3%2,6%

Zeeheldenbuurt Zutphen

Deze verdeling gaat over de 83,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Zeeheldenbuurt vergeleken met Zutphen
BouwperiodeStavenZeeheldenbuurtZutphen
vóór 19450,0%16,8%
1945–196441,3%14,5%
1965–197428,5%15,2%
1975–199118,0%18,5%
1992–20059,8%17,0%
2006–20142,3%7,5%
2015 en later0,0%10,5%

Zeeheldenbuurt Zutphen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 41,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Zeeheldenbuurt vergeleken met Zutphen
WoningtypeStavenZeeheldenbuurtZutphen
Vrijstaand0,0%5,9%
Twee-onder-een-kap3,5%15,8%
Hoekwoning8,2%7,6%
Tussenwoning18,2%29,5%
Appartement70,1%40,7%
Onbekend type0,0%0,5%

Zeeheldenbuurt Zutphen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
13,0%
CBS 2024
Installaties
44
6,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 34,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
171 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Waterkwartier

Alle buurten in Zutphen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.