Groenpeil

Noordereiland in Zwolle

Buurt in wijk Wijk 10 Binnenstad, gemeente Zwolle, postcodegebied 8011. 855 inwoners in 545 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 381 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 78,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 69,6%.

Woningen
545
CBS 2025
Inwoners
855
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 476.000
CBS 2025, gemeente € 375.000
Koopwoningen
54,0%
CBS 2025
Label A of B
78,0%
EP-Online, 381 gelabeld
Dekking energielabels
69,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Noordereiland
Labelverdeling Noordereiland
LabelAandeelWoningen
A++0,3%1
A+1,6%6
A65,1%248
B11,0%42
C12,1%46
D3,7%14
E2,6%10
F1,8%7
G1,8%7
Totaal gelabeld100%381
Ter vergelijking: gemeente Zwolle
Ter vergelijking: gemeente Zwolle
LabelAandeelWoningen
A++++3,0%1.259
A+++3,5%1.499
A++2,0%831
A+5,1%2.176
A38,3%16.293
B17,7%7.544
C17,7%7.519
D5,7%2.415
E3,6%1.520
F1,8%784
G1,6%672
Totaal gelabeld100%42.512
Energielabels Noordereiland vergeleken met Zwolle
LabelStavenNoordereilandZwolle
A++++0,0%3,0%
A+++0,0%3,5%
A++0,3%2,0%
A+1,6%5,1%
A65,1%38,3%
B11,0%17,7%
C12,1%17,7%
D3,7%5,7%
E2,6%3,6%
F1,8%1,8%
G1,8%1,6%

Noordereiland Zwolle

Deze verdeling gaat over de 69,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Noordereiland vergeleken met Zwolle
BouwperiodeStavenNoordereilandZwolle
vóór 194525,2%12,9%
1945–19640,0%10,3%
1965–19740,0%12,8%
1975–199118,1%23,1%
1992–20053,4%17,2%
2006–201412,6%11,7%
2015 en later40,7%12,1%

Noordereiland Zwolle

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 40,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Noordereiland vergeleken met Zwolle
WoningtypeStavenNoordereilandZwolle
Vrijstaand0,0%4,7%
Twee-onder-een-kap5,0%12,7%
Hoekwoning1,8%6,8%
Tussenwoning15,0%33,9%
Appartement77,2%41,8%
Onbekend type1,0%0,2%

Noordereiland Zwolle

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
28,0%
CBS 2024
Installaties
129
23,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 43,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
278 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
24 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 10 Binnenstad

Alle buurten in Zwolle

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.