Bergen (NH.)
Gemeente Bergen (NH.) in Noord-Holland, 29.722 inwoners en 15.550 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.
- Woningen
- 15.550
- CBS 2025
- Inwoners
- 29.722
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 612.000
- CBS 2025
- Label A of B
- 54,0%
- van 9.397 gelabelde woningen, EP-Online
- Dekking energielabels
- 60,4%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,7% | 162 |
| A+++ | 2,1% | 199 |
| A++ | 1,8% | 169 |
| A+ | 5,0% | 467 |
| A | 27,5% | 2.585 |
| B | 15,9% | 1.491 |
| C | 22,9% | 2.148 |
| D | 8,6% | 810 |
| E | 5,6% | 522 |
| F | 4,7% | 443 |
| G | 4,3% | 401 |
| Totaal gelabeld | 100% | 9.397 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 1,7% | 162 | |
| A+++ | 2,1% | 199 | |
| A++ | 1,8% | 169 | |
| A+ | 5,0% | 467 | |
| A | 27,5% | 2.585 | |
| B | 15,9% | 1.491 | |
| C | 22,9% | 2.148 | |
| D | 8,6% | 810 | |
| E | 5,6% | 522 | |
| F | 4,7% | 443 | |
| G | 4,3% | 401 |
Deze verdeling gaat over de 60,4% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 9.397 in totaal.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 13,2% | 1.238 | |
| 1945–1964 | 15,9% | 1.494 | |
| 1965–1974 | 26,0% | 2.447 | |
| 1975–1991 | 19,1% | 1.796 | |
| 1992–2005 | 11,8% | 1.109 | |
| 2006–2014 | 7,1% | 669 | |
| 2015 en later | 6,9% | 644 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Woningtype
| Woningtype | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 22,4% | 2.109 | |
| Twee-onder-een-kap | 13,6% | 1.280 | |
| Hoekwoning | 7,7% | 727 | |
| Tussenwoning | 21,8% | 2.045 | |
| Appartement | 28,3% | 2.659 | |
| Onbekend type | 6,1% | 577 |
CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Zonnestroominstallaties
- 7.286
- op woningen, CBS 2025
- Opgesteld vermogen
- 26,8 MW
- CBS 2025
- Installaties per 100 woningen
- 46,9
- installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
- Publieke laadpunten
- 196
- laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.
Buurten in Bergen (NH.)
32 buurten met voldoende data. 4 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.
| Buurt | Woningen | Label A of B | Dekking |
|---|---|---|---|
| Aagtdorp | 204 | 78,5% | 100,0% |
| Beekhove | 266 | 85,9% | 56,0% |
| Bergen aan Zee | 438 | 46,3% | 40,0% |
| Bergen-Centrum | 352 | 45,3% | 54,5% |
| Boendermaker | 546 | 34,1% | 50,0% |
| Boschrand | 590 | 39,8% | 62,5% |
| Buitengebied Bergen | 252 | 45,1% | 32,5% |
| Camperduin | 117 | 51,9% | 69,2% |
| Catrijp | 185 | 50,0% | 47,6% |
| Conincx | 291 | 82,5% | 82,5% |
| De Rekere | 752 | 58,7% | 69,3% |
| Egmond aan Zee | 1.563 | 38,3% | 61,0% |
| Egmond aan den Hoef | 1.067 | 51,9% | 63,4% |
| Egmond-Binnen | 1.109 | 51,2% | 51,4% |
| Elkshove | 312 | 48,2% | 53,8% |
| Geest | 380 | 35,3% | 44,7% |
| Groet met Hargen | 726 | 63,1% | 58,3% |
| Kruidenbuurt | 255 | 56,4% | 54,9% |
| Landweg | 148 | 69,5% | 55,4% |
| Negen-Nessen | 260 | 29,8% | 58,1% |
| Oldehove | 202 | 95,7% | 100,0% |
| Oudtburgh | 64 | 93,3% | 100,0% |
| Saenegheest | 783 | 41,2% | 59,9% |
| Schoorl met Bregtdorp | 1.631 | 58,9% | 63,1% |
| Schoorldam (gedeeltelijk) | 107 | 31,1% | 42,1% |
| Slotplan | 254 | 57,8% | 50,4% |
| Sportlaan | 263 | 66,0% | 58,2% |
| Tuin-en Oostdorp | 592 | 61,2% | 60,5% |
| Van Reenen | 311 | 41,5% | 45,7% |
| Verspreide huizen Egmondermeer | 110 | 39,4% | 30,0% |
| Westdorp | 175 | 42,0% | 46,3% |
| Zuid I en II | 939 | 51,7% | 61,8% |
Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.
Postcodegebieden in Bergen (NH.)
- Postcodegebied 1861 Bergen (NH.)
- Postcodegebied 1862 Bergen (NH.)
- Postcodegebied 1865 Bergen (NH.)
- Postcodegebied 1871 Bergen (NH.)
- Postcodegebied 1873 Bergen (NH.)
- Postcodegebied 1931 Bergen (NH.)
- Postcodegebied 1934 Bergen (NH.)
- Postcodegebied 1935 Bergen (NH.)
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking: 60,4% van de woningen heeft een geregistreerd label.
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.