Oldehove in Bergen (NH.)
Buurt in wijk Wijk 01 Bergen Binnen, gemeente Bergen (NH.), postcodegebied 1861. 295 inwoners in 202 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 209 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 95,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 53,8%.
- Woningen
- 202
- CBS 2025
- Inwoners
- 295
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 566.000
- CBS 2025, gemeente € 612.000
- Koopwoningen
- 26,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 95,7%
- EP-Online, 209 gelabeld
- Dekking energielabels
- 100,0%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,0% | 2 |
| A+++ | 3,3% | 7 |
| A++ | 1,4% | 3 |
| A+ | 4,8% | 10 |
| A | 77,5% | 162 |
| B | 7,7% | 16 |
| C | 0,5% | 1 |
| D | 2,9% | 6 |
| E | 0,5% | 1 |
| F | 0,5% | 1 |
| Totaal gelabeld | 100% | 209 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,7% | 162 |
| A+++ | 2,1% | 196 |
| A++ | 1,8% | 165 |
| A+ | 4,9% | 461 |
| A | 27,4% | 2.563 |
| B | 15,9% | 1.485 |
| C | 22,8% | 2.131 |
| D | 8,7% | 810 |
| E | 5,6% | 525 |
| F | 4,8% | 450 |
| G | 4,4% | 407 |
| Totaal gelabeld | 100% | 9.355 |
| Label | Staven | Oldehove | Bergen (NH.) |
|---|---|---|---|
| A++++ | 1,0% | 1,7% | |
| A+++ | 3,3% | 2,1% | |
| A++ | 1,4% | 1,8% | |
| A+ | 4,8% | 4,9% | |
| A | 77,5% | 27,4% | |
| B | 7,7% | 15,9% | |
| C | 0,5% | 22,8% | |
| D | 2,9% | 8,7% | |
| E | 0,5% | 5,6% | |
| F | 0,5% | 4,8% | |
| G | 0,0% | 4,4% |
Oldehove Bergen (NH.)
Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Oldehove | Bergen (NH.) |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 1,0% | 13,1% | |
| 1945–1964 | 0,0% | 15,9% | |
| 1965–1974 | 28,2% | 26,2% | |
| 1975–1991 | 25,4% | 19,1% | |
| 1992–2005 | 4,3% | 11,9% | |
| 2006–2014 | 0,0% | 7,1% | |
| 2015 en later | 41,1% | 6,8% |
Oldehove Bergen (NH.)
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Recente bouw
Grootste groep in deze buurt: 41,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.
Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Oldehove | Bergen (NH.) |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 7,7% | 22,4% | |
| Twee-onder-een-kap | 7,7% | 13,8% | |
| Hoekwoning | 4,8% | 7,6% | |
| Tussenwoning | 5,3% | 21,8% | |
| Appartement | 74,6% | 28,3% | |
| Onbekend type | 0,0% | 6,1% |
Oldehove Bergen (NH.)
CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- 86,0%
- CBS 2024
- Installaties
- 172
- 85,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,9 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 502 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 2
- 4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.
Andere buurten in wijk Wijk 01 Bergen Binnen
- Beekhove 266 woningen
- Bergen-Centrum 352 woningen
- Boendermaker 546 woningen
- Boschrand 590 woningen
- Conincx 291 woningen
- De Rekere 752 woningen
- Elkshove 312 woningen
- Geest 380 woningen
- Kruidenbuurt 255 woningen
- Landweg 148 woningen
- Negen-Nessen 260 woningen
- Oudtburgh 64 woningen
- Saenegheest 783 woningen
- Tuin-en Oostdorp 592 woningen
- Van Reenen 311 woningen
- Westdorp 175 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 100,0% (209 van 202 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.