Groenpeil

Conincx in Bergen (NH.)

Buurt in wijk Wijk 01 Bergen Binnen, gemeente Bergen (NH.), postcodegebied 1861. 525 inwoners in 291 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 240 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 82,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 53,8%.

Woningen
291
CBS 2025
Inwoners
525
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 404.000
CBS 2025, gemeente € 612.000
Koopwoningen
31,0%
CBS 2025
Label A of B
82,5%
EP-Online, 240 gelabeld
Dekking energielabels
82,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Conincx
Labelverdeling Conincx
LabelAandeelWoningen
A58,3%140
B24,2%58
C17,5%42
Totaal gelabeld100%240
Ter vergelijking: gemeente Bergen (NH.)
Ter vergelijking: gemeente Bergen (NH.)
LabelAandeelWoningen
A++++1,7%162
A+++2,1%196
A++1,8%165
A+4,9%461
A27,4%2.563
B15,9%1.485
C22,8%2.131
D8,7%810
E5,6%525
F4,8%450
G4,4%407
Totaal gelabeld100%9.355
Energielabels Conincx vergeleken met Bergen (NH.)
LabelStavenConincxBergen (NH.)
A++++0,0%1,7%
A+++0,0%2,1%
A++0,0%1,8%
A+0,0%4,9%
A58,3%27,4%
B24,2%15,9%
C17,5%22,8%
D0,0%8,7%
E0,0%5,6%
F0,0%4,8%
G0,0%4,4%

Conincx Bergen (NH.)

Deze verdeling gaat over de 82,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Conincx vergeleken met Bergen (NH.)
BouwperiodeStavenConincxBergen (NH.)
vóór 19450,0%13,1%
1945–19640,0%15,9%
1965–19740,0%26,2%
1975–199199,6%19,1%
1992–20050,4%11,9%
2006–20140,0%7,1%
2015 en later0,0%6,8%

Conincx Bergen (NH.)

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 99,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Conincx vergeleken met Bergen (NH.)
WoningtypeStavenConincxBergen (NH.)
Vrijstaand0,8%22,4%
Twee-onder-een-kap15,4%13,8%
Hoekwoning8,3%7,6%
Tussenwoning53,8%21,8%
Appartement21,7%28,3%
Onbekend type0,0%6,1%

Conincx Bergen (NH.)

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
67,0%
CBS 2024
Installaties
146
50,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
371 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Bergen Binnen

Alle buurten in Bergen (NH.)

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.