Groenpeil

Beekhove in Bergen (NH.)

Buurt in wijk Wijk 01 Bergen Binnen, gemeente Bergen (NH.), postcodegebied 1861. 480 inwoners in 266 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 151 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 84,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 53,8%.

Woningen
266
CBS 2025
Inwoners
480
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 742.000
CBS 2025, gemeente € 612.000
Koopwoningen
77,0%
CBS 2025
Label A of B
84,1%
EP-Online, 151 gelabeld
Dekking energielabels
56,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Beekhove
Labelverdeling Beekhove
LabelAandeelWoningen
A+++2,6%4
A+3,3%5
A48,3%73
B29,8%45
C9,9%15
D2,0%3
F1,3%2
G2,6%4
Totaal gelabeld100%151
Ter vergelijking: gemeente Bergen (NH.)
Ter vergelijking: gemeente Bergen (NH.)
LabelAandeelWoningen
A++++1,7%162
A+++2,1%196
A++1,8%165
A+4,9%461
A27,4%2.563
B15,9%1.485
C22,8%2.131
D8,7%810
E5,6%525
F4,8%450
G4,4%407
Totaal gelabeld100%9.355
Energielabels Beekhove vergeleken met Bergen (NH.)
LabelStavenBeekhoveBergen (NH.)
A++++0,0%1,7%
A+++2,6%2,1%
A++0,0%1,8%
A+3,3%4,9%
A48,3%27,4%
B29,8%15,9%
C9,9%22,8%
D2,0%8,7%
E0,0%5,6%
F1,3%4,8%
G2,6%4,4%

Beekhove Bergen (NH.)

Deze verdeling gaat over de 56,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Beekhove vergeleken met Bergen (NH.)
BouwperiodeStavenBeekhoveBergen (NH.)
vóór 19452,0%13,1%
1945–19646,0%15,9%
1965–19741,3%26,2%
1975–19911,3%19,1%
1992–200573,5%11,9%
2006–201415,2%7,1%
2015 en later0,7%6,8%

Beekhove Bergen (NH.)

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 73,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Beekhove vergeleken met Bergen (NH.)
WoningtypeStavenBeekhoveBergen (NH.)
Vrijstaand15,9%22,4%
Twee-onder-een-kap41,7%13,8%
Hoekwoning2,0%7,6%
Tussenwoning19,9%21,8%
Appartement20,5%28,3%
Onbekend type0,0%6,1%

Beekhove Bergen (NH.)

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
40,0%
CBS 2024
Installaties
105
39,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
352 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Bergen Binnen

Alle buurten in Bergen (NH.)

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.