Groenpeil

Multatulibuurt in Delft

Buurt in wijk Wijk 24 Voorhof, gemeente Delft, postcodegebied 2624. 1.745 inwoners in 659 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 560 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 23,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 49,4%.

Woningen
659
CBS 2025
Inwoners
1.745
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 298.000
CBS 2025, gemeente € 352.000
Koopwoningen
18,0%
CBS 2025
Label A of B
23,4%
EP-Online, 560 gelabeld
Dekking energielabels
85,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Multatulibuurt
Labelverdeling Multatulibuurt
LabelAandeelWoningen
A++0,2%1
A4,6%26
B18,6%104
C41,1%230
D22,5%126
E7,9%44
F5,0%28
G0,2%1
Totaal gelabeld100%560
Ter vergelijking: gemeente Delft
Ter vergelijking: gemeente Delft
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%431
A+++4,1%1.626
A++3,9%1.547
A+4,2%1.659
A23,4%9.329
B12,9%5.134
C23,6%9.437
D11,2%4.478
E7,0%2.782
F3,9%1.569
G4,8%1.926
Totaal gelabeld100%39.918
Energielabels Multatulibuurt vergeleken met Delft
LabelStavenMultatulibuurtDelft
A++++0,0%1,1%
A+++0,0%4,1%
A++0,2%3,9%
A+0,0%4,2%
A4,6%23,4%
B18,6%12,9%
C41,1%23,6%
D22,5%11,2%
E7,9%7,0%
F5,0%3,9%
G0,2%4,8%

Multatulibuurt Delft

Deze verdeling gaat over de 85,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Multatulibuurt vergeleken met Delft
BouwperiodeStavenMultatulibuurtDelft
vóór 19450,0%17,0%
1945–19640,4%11,3%
1965–197499,6%22,1%
1975–19910,0%21,1%
1992–20050,0%7,6%
2006–20140,0%8,8%
2015 en later0,0%12,0%

Multatulibuurt Delft

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 99,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Multatulibuurt vergeleken met Delft
WoningtypeStavenMultatulibuurtDelft
Vrijstaand0,0%0,6%
Twee-onder-een-kap4,6%3,4%
Hoekwoning10,7%3,0%
Tussenwoning34,3%18,6%
Appartement50,4%74,3%
Onbekend type0,0%0,1%

Multatulibuurt Delft

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
15,0%
CBS 2024
Installaties
77
11,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 17,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
192 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
18 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 24 Voorhof

Alle buurten in Delft

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.