Groenpeil

Voorhof-Hoogbouw in Delft

Buurt in wijk Wijk 24 Voorhof, gemeente Delft, postcodegebied 2624. 2.520 inwoners in 1.314 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.055 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 34,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,1%.

Woningen
1.314
CBS 2025
Inwoners
2.520
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 247.000
CBS 2025, gemeente € 352.000
Koopwoningen
34,0%
CBS 2025
Label A of B
34,1%
EP-Online, 1.055 gelabeld
Dekking energielabels
80,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Voorhof-Hoogbouw
Labelverdeling Voorhof-Hoogbouw
LabelAandeelWoningen
A+10,2%108
A2,7%29
B21,1%223
C29,4%310
D16,9%178
E14,3%151
F4,1%43
G1,2%13
Totaal gelabeld100%1.055
Ter vergelijking: gemeente Delft
Ter vergelijking: gemeente Delft
LabelAandeelWoningen
A++++1,3%534
A+++4,2%1.707
A++3,7%1.509
A+5,2%2.103
A23,7%9.561
B12,9%5.190
C23,4%9.415
D11,2%4.510
E6,8%2.748
F3,8%1.515
G3,8%1.520
Totaal gelabeld100%40.312
Energielabels Voorhof-Hoogbouw vergeleken met Delft
LabelStavenVoorhof-HoogbouwDelft
A++++0,0%1,3%
A+++0,0%4,2%
A++0,0%3,7%
A+10,2%5,2%
A2,7%23,7%
B21,1%12,9%
C29,4%23,4%
D16,9%11,2%
E14,3%6,8%
F4,1%3,8%
G1,2%3,8%

Voorhof-Hoogbouw Delft

Deze verdeling gaat over de 80,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Voorhof-Hoogbouw vergeleken met Delft
BouwperiodeStavenVoorhof-HoogbouwDelft
vóór 19450,0%16,8%
1945–19640,0%11,4%
1965–1974100,0%22,0%
1975–19910,0%21,2%
1992–20050,0%7,6%
2006–20140,0%8,7%
2015 en later0,0%12,3%

Voorhof-Hoogbouw Delft

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 100,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Voorhof-Hoogbouw vergeleken met Delft
WoningtypeStavenVoorhof-HoogbouwDelft
Vrijstaand0,0%0,6%
Twee-onder-een-kap0,0%3,3%
Hoekwoning0,0%3,1%
Tussenwoning0,7%18,6%
Appartement99,3%74,4%
Onbekend type0,0%0,1%

Voorhof-Hoogbouw Delft

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
1,0%
CBS 2024
Installaties
–
CBS 2022
Opgesteld vermogen
–
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 24 Voorhof

Alle buurten in Delft

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.