Groenpeil

Malzwin in Den Helder

Buurt in wijk Wijk 08 Julianadorp, gemeente Den Helder, postcodegebied 1788. 910 inwoners in 350 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 168 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 53,8%.

Woningen
350
CBS 2025
Inwoners
910
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 479.000
CBS 2025, gemeente € 261.000
Koopwoningen
95,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 168 gelabeld
Dekking energielabels
48,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Malzwin
Labelverdeling Malzwin
LabelAandeelWoningen
A+++1,8%3
A++1,8%3
A+6,0%10
A64,9%109
B25,6%43
Totaal gelabeld100%168
Ter vergelijking: gemeente Den Helder
Ter vergelijking: gemeente Den Helder
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%87
A+++3,0%601
A++0,8%161
A+2,2%441
A26,6%5.356
B20,7%4.166
C28,6%5.741
D7,6%1.536
E4,7%935
F3,0%599
G2,4%477
Totaal gelabeld100%20.100
Energielabels Malzwin vergeleken met Den Helder
LabelStavenMalzwinDen Helder
A++++0,0%0,4%
A+++1,8%3,0%
A++1,8%0,8%
A+6,0%2,2%
A64,9%26,6%
B25,6%20,7%
C0,0%28,6%
D0,0%7,6%
E0,0%4,7%
F0,0%3,0%
G0,0%2,4%

Malzwin Den Helder

Deze verdeling gaat over de 48,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Malzwin vergeleken met Den Helder
BouwperiodeStavenMalzwinDen Helder
vóór 19450,0%14,7%
1945–19640,0%24,5%
1965–19740,0%17,5%
1975–19910,0%23,0%
1992–200598,8%10,1%
2006–20140,6%4,6%
2015 en later0,6%5,5%

Malzwin Den Helder

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 98,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Malzwin vergeleken met Den Helder
WoningtypeStavenMalzwinDen Helder
Vrijstaand39,9%4,1%
Twee-onder-een-kap55,4%11,4%
Hoekwoning0,0%8,6%
Tussenwoning4,2%41,7%
Appartement0,6%30,5%
Onbekend type0,0%3,6%

Malzwin Den Helder

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
75,0%
CBS 2024
Installaties
209
59,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
770 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
1 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 08 Julianadorp

Alle buurten in Den Helder

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.