Groenpeil

Wierbalg in Den Helder

Buurt in wijk Wijk 08 Julianadorp, gemeente Den Helder, postcodegebied 1788. 1.370 inwoners in 614 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 270 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 70,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 53,1%.

Woningen
614
CBS 2025
Inwoners
1.370
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 337.000
CBS 2025, gemeente € 261.000
Koopwoningen
97,0%
CBS 2025
Label A of B
70,4%
EP-Online, 270 gelabeld
Dekking energielabels
44,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Wierbalg
Labelverdeling Wierbalg
LabelAandeelWoningen
A+++0,4%1
A++1,1%3
A+0,7%2
A21,5%58
B46,7%126
C28,9%78
D0,7%2
Totaal gelabeld100%270
Ter vergelijking: gemeente Den Helder
Ter vergelijking: gemeente Den Helder
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%85
A+++3,0%593
A++0,8%159
A+2,2%434
A27,5%5.487
B19,3%3.848
C28,9%5.770
D7,8%1.560
E4,8%950
F3,0%592
G2,4%484
Totaal gelabeld100%19.962
Energielabels Wierbalg vergeleken met Den Helder
LabelStavenWierbalgDen Helder
A++++0,0%0,4%
A+++0,4%3,0%
A++1,1%0,8%
A+0,7%2,2%
A21,5%27,5%
B46,7%19,3%
C28,9%28,9%
D0,7%7,8%
E0,0%4,8%
F0,0%3,0%
G0,0%2,4%

Wierbalg Den Helder

Deze verdeling gaat over de 44,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Wierbalg vergeleken met Den Helder
BouwperiodeStavenWierbalgDen Helder
vóór 19450,4%14,8%
1945–19640,0%24,1%
1965–19740,0%17,7%
1975–199183,7%23,1%
1992–200515,9%10,1%
2006–20140,0%4,7%
2015 en later0,0%5,6%

Wierbalg Den Helder

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 83,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Wierbalg vergeleken met Den Helder
WoningtypeStavenWierbalgDen Helder
Vrijstaand10,7%4,1%
Twee-onder-een-kap35,9%12,0%
Hoekwoning7,8%8,2%
Tussenwoning45,6%42,0%
Appartement0,0%30,1%
Onbekend type0,0%3,6%

Wierbalg Den Helder

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
60,0%
CBS 2024
Installaties
278
45,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
899 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
3 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 08 Julianadorp

Alle buurten in Den Helder

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.