Groenpeil

Zwanenbalg in Den Helder

Buurt in wijk Wijk 08 Julianadorp, gemeente Den Helder, postcodegebied 1788. 465 inwoners in 196 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 90 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 98,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 53,1%.

Woningen
196
CBS 2025
Inwoners
465
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 605.000
CBS 2025, gemeente € 261.000
Koopwoningen
97,0%
CBS 2025
Label A of B
98,9%
EP-Online, 90 gelabeld
Dekking energielabels
45,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Zwanenbalg
Labelverdeling Zwanenbalg
LabelAandeelWoningen
A+2,2%2
A72,2%65
B24,4%22
C1,1%1
Totaal gelabeld100%90
Ter vergelijking: gemeente Den Helder
Ter vergelijking: gemeente Den Helder
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%85
A+++3,0%593
A++0,8%159
A+2,2%434
A27,5%5.487
B19,3%3.848
C28,9%5.770
D7,8%1.560
E4,8%950
F3,0%592
G2,4%484
Totaal gelabeld100%19.962
Energielabels Zwanenbalg vergeleken met Den Helder
LabelStavenZwanenbalgDen Helder
A++++0,0%0,4%
A+++0,0%3,0%
A++0,0%0,8%
A+2,2%2,2%
A72,2%27,5%
B24,4%19,3%
C1,1%28,9%
D0,0%7,8%
E0,0%4,8%
F0,0%3,0%
G0,0%2,4%

Zwanenbalg Den Helder

Deze verdeling gaat over de 45,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Zwanenbalg vergeleken met Den Helder
BouwperiodeStavenZwanenbalgDen Helder
vóór 19450,0%14,8%
1945–19640,0%24,1%
1965–19740,0%17,7%
1975–19910,0%23,1%
1992–2005100,0%10,1%
2006–20140,0%4,7%
2015 en later0,0%5,6%

Zwanenbalg Den Helder

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 100,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Zwanenbalg vergeleken met Den Helder
WoningtypeStavenZwanenbalgDen Helder
Vrijstaand96,7%4,1%
Twee-onder-een-kap3,3%12,0%
Hoekwoning0,0%8,2%
Tussenwoning0,0%42,0%
Appartement0,0%30,1%
Onbekend type0,0%3,6%

Zwanenbalg Den Helder

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
74,0%
CBS 2024
Installaties
105
53,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
435 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 08 Julianadorp

Alle buurten in Den Helder

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.