Groenpeil

Vogelzand in Den Helder

Buurt in wijk Wijk 08 Julianadorp, gemeente Den Helder, postcodegebied 1788. 1.050 inwoners in 464 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 209 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 38,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 53,1%.

Woningen
464
CBS 2025
Inwoners
1.050
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 429.000
CBS 2025, gemeente € 261.000
Koopwoningen
98,0%
CBS 2025
Label A of B
38,3%
EP-Online, 209 gelabeld
Dekking energielabels
45,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Vogelzand
Labelverdeling Vogelzand
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%1
A++1,0%2
A+1,4%3
A14,4%30
B21,1%44
C55,0%115
D5,7%12
E0,5%1
F0,5%1
Totaal gelabeld100%209
Ter vergelijking: gemeente Den Helder
Ter vergelijking: gemeente Den Helder
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%85
A+++3,0%593
A++0,8%159
A+2,2%434
A27,5%5.487
B19,3%3.848
C28,9%5.770
D7,8%1.560
E4,8%950
F3,0%592
G2,4%484
Totaal gelabeld100%19.962
Energielabels Vogelzand vergeleken met Den Helder
LabelStavenVogelzandDen Helder
A++++0,5%0,4%
A+++0,0%3,0%
A++1,0%0,8%
A+1,4%2,2%
A14,4%27,5%
B21,1%19,3%
C55,0%28,9%
D5,7%7,8%
E0,5%4,8%
F0,5%3,0%
G0,0%2,4%

Vogelzand Den Helder

Deze verdeling gaat over de 45,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Vogelzand vergeleken met Den Helder
BouwperiodeStavenVogelzandDen Helder
vóór 19450,0%14,8%
1945–19640,0%24,1%
1965–19740,0%17,7%
1975–199199,0%23,1%
1992–20051,0%10,1%
2006–20140,0%4,7%
2015 en later0,0%5,6%

Vogelzand Den Helder

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 99,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Vogelzand vergeleken met Den Helder
WoningtypeStavenVogelzandDen Helder
Vrijstaand25,4%4,1%
Twee-onder-een-kap26,3%12,0%
Hoekwoning7,7%8,2%
Tussenwoning40,2%42,0%
Appartement0,0%30,1%
Onbekend type0,5%3,6%

Vogelzand Den Helder

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
67,0%
CBS 2024
Installaties
249
53,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
894 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 08 Julianadorp

Alle buurten in Den Helder

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.