Groenpeil

De Dreven in Drimmelen

Buurt in wijk Made, gemeente Drimmelen, postcodegebied 4921. 1.430 inwoners in 651 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 345 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 42,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,9%.

Woningen
651
CBS 2025
Inwoners
1.430
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 414.000
CBS 2025, gemeente € 416.000
Koopwoningen
78,0%
CBS 2025
Label A of B
42,0%
EP-Online, 345 gelabeld
Dekking energielabels
53,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling De Dreven
Labelverdeling De Dreven
LabelAandeelWoningen
A+++1,7%6
A++0,6%2
A+1,4%5
A23,2%80
B15,1%52
C19,1%66
D11,0%38
E13,9%48
F5,8%20
G8,1%28
Totaal gelabeld100%345
Ter vergelijking: gemeente Drimmelen
Ter vergelijking: gemeente Drimmelen
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%66
A+++6,7%483
A++1,6%114
A+2,6%188
A24,0%1.731
B19,1%1.382
C26,1%1.883
D8,1%585
E4,7%337
F2,8%202
G3,5%253
Totaal gelabeld100%7.224
Energielabels De Dreven vergeleken met Drimmelen
LabelStavenDe DrevenDrimmelen
A++++0,0%0,9%
A+++1,7%6,7%
A++0,6%1,6%
A+1,4%2,6%
A23,2%24,0%
B15,1%19,1%
C19,1%26,1%
D11,0%8,1%
E13,9%4,7%
F5,8%2,8%
G8,1%3,5%

De Dreven Drimmelen

Deze verdeling gaat over de 53,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes De Dreven vergeleken met Drimmelen
BouwperiodeStavenDe DrevenDrimmelen
vóór 194511,3%9,3%
1945–196433,9%12,5%
1965–19749,3%18,3%
1975–199126,1%28,5%
1992–20057,5%11,6%
2006–20148,7%9,6%
2015 en later3,2%10,2%

De Dreven Drimmelen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 33,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes De Dreven vergeleken met Drimmelen
WoningtypeStavenDe DrevenDrimmelen
Vrijstaand32,8%22,3%
Twee-onder-een-kap25,2%20,8%
Hoekwoning9,9%13,7%
Tussenwoning11,0%27,3%
Appartement21,2%15,9%
Onbekend type0,0%0,1%

De Dreven Drimmelen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
36,0%
CBS 2024
Installaties
171
26,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
754 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Made

Alle buurten in Drimmelen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.