Groenpeil

Zilverberg in Drimmelen

Buurt in wijk Made, gemeente Drimmelen, postcodegebied 4921. 610 inwoners in 249 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 146 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 79,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,4%.

Woningen
249
CBS 2025
Inwoners
610
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 464.000
CBS 2025, gemeente € 416.000
Koopwoningen
68,0%
CBS 2025
Label A of B
79,5%
EP-Online, 146 gelabeld
Dekking energielabels
58,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Zilverberg
Labelverdeling Zilverberg
LabelAandeelWoningen
A+++0,7%1
A+1,4%2
A38,4%56
B39,0%57
C11,6%17
D2,1%3
E4,1%6
F1,4%2
G1,4%2
Totaal gelabeld100%146
Ter vergelijking: gemeente Drimmelen
Ter vergelijking: gemeente Drimmelen
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%64
A+++6,3%448
A++1,5%109
A+2,6%182
A23,9%1.707
B19,2%1.370
C26,2%1.871
D8,1%577
E4,8%345
F2,8%203
G3,7%261
Totaal gelabeld100%7.137
Energielabels Zilverberg vergeleken met Drimmelen
LabelStavenZilverbergDrimmelen
A++++0,0%0,9%
A+++0,7%6,3%
A++0,0%1,5%
A+1,4%2,6%
A38,4%23,9%
B39,0%19,2%
C11,6%26,2%
D2,1%8,1%
E4,1%4,8%
F1,4%2,8%
G1,4%3,7%

Zilverberg Drimmelen

Deze verdeling gaat over de 58,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Zilverberg vergeleken met Drimmelen
BouwperiodeStavenZilverbergDrimmelen
vóór 19452,7%9,4%
1945–19642,1%12,5%
1965–19746,8%18,5%
1975–19916,2%28,6%
1992–200581,5%11,5%
2006–20140,7%9,7%
2015 en later0,0%9,8%

Zilverberg Drimmelen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 81,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Zilverberg vergeleken met Drimmelen
WoningtypeStavenZilverbergDrimmelen
Vrijstaand34,2%22,5%
Twee-onder-een-kap21,9%21,1%
Hoekwoning4,1%13,4%
Tussenwoning16,4%27,4%
Appartement23,3%15,6%
Onbekend type0,0%0,1%

Zilverberg Drimmelen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
37,0%
CBS 2024
Installaties
70
28,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
292 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Made

Alle buurten in Drimmelen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.