Groenpeil

Haasdijk in Drimmelen

Buurt in wijk Made, gemeente Drimmelen, postcodegebied 4921. 420 inwoners in 198 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 119 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 60,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,9%.

Woningen
198
CBS 2025
Inwoners
420
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 397.000
CBS 2025, gemeente € 416.000
Koopwoningen
68,0%
CBS 2025
Label A of B
60,5%
EP-Online, 119 gelabeld
Dekking energielabels
60,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Haasdijk
Labelverdeling Haasdijk
LabelAandeelWoningen
A+++0,8%1
A++0,8%1
A+1,7%2
A8,4%10
B48,7%58
C37,8%45
D1,7%2
Totaal gelabeld100%119
Ter vergelijking: gemeente Drimmelen
Ter vergelijking: gemeente Drimmelen
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%66
A+++6,7%483
A++1,6%114
A+2,6%188
A24,0%1.731
B19,1%1.382
C26,1%1.883
D8,1%585
E4,7%337
F2,8%202
G3,5%253
Totaal gelabeld100%7.224
Energielabels Haasdijk vergeleken met Drimmelen
LabelStavenHaasdijkDrimmelen
A++++0,0%0,9%
A+++0,8%6,7%
A++0,8%1,6%
A+1,7%2,6%
A8,4%24,0%
B48,7%19,1%
C37,8%26,1%
D1,7%8,1%
E0,0%4,7%
F0,0%2,8%
G0,0%3,5%

Haasdijk Drimmelen

Deze verdeling gaat over de 60,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Haasdijk vergeleken met Drimmelen
BouwperiodeStavenHaasdijkDrimmelen
vóór 19450,0%9,3%
1945–19640,0%12,5%
1965–19740,0%18,3%
1975–1991100,0%28,5%
1992–20050,0%11,6%
2006–20140,0%9,6%
2015 en later0,0%10,2%

Haasdijk Drimmelen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 100,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Haasdijk vergeleken met Drimmelen
WoningtypeStavenHaasdijkDrimmelen
Vrijstaand21,0%22,3%
Twee-onder-een-kap28,6%20,8%
Hoekwoning7,6%13,7%
Tussenwoning38,7%27,3%
Appartement4,2%15,9%
Onbekend type0,0%0,1%

Haasdijk Drimmelen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
37,0%
CBS 2024
Installaties
57
28,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
224 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Made

Alle buurten in Drimmelen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.