Groenpeil

Stuivezand in Drimmelen

Buurt in wijk Made, gemeente Drimmelen, postcodegebied 4921. 2.230 inwoners in 1.038 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 626 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 45,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,4%.

Woningen
1.038
CBS 2025
Inwoners
2.230
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 371.000
CBS 2025, gemeente € 416.000
Koopwoningen
68,0%
CBS 2025
Label A of B
45,8%
EP-Online, 626 gelabeld
Dekking energielabels
60,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Stuivezand
Labelverdeling Stuivezand
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%7
A+++11,3%71
A++1,4%9
A+0,6%4
A14,4%90
B16,9%106
C32,1%201
D11,3%71
E5,0%31
F2,7%17
G3,0%19
Totaal gelabeld100%626
Ter vergelijking: gemeente Drimmelen
Ter vergelijking: gemeente Drimmelen
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%64
A+++6,3%448
A++1,5%109
A+2,6%182
A23,9%1.707
B19,2%1.370
C26,2%1.871
D8,1%577
E4,8%345
F2,8%203
G3,7%261
Totaal gelabeld100%7.137
Energielabels Stuivezand vergeleken met Drimmelen
LabelStavenStuivezandDrimmelen
A++++1,1%0,9%
A+++11,3%6,3%
A++1,4%1,5%
A+0,6%2,6%
A14,4%23,9%
B16,9%19,2%
C32,1%26,2%
D11,3%8,1%
E5,0%4,8%
F2,7%2,8%
G3,0%3,7%

Stuivezand Drimmelen

Deze verdeling gaat over de 60,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Stuivezand vergeleken met Drimmelen
BouwperiodeStavenStuivezandDrimmelen
vóór 19458,0%9,4%
1945–19649,1%12,5%
1965–197451,4%18,5%
1975–19914,3%28,6%
1992–20056,7%11,5%
2006–20147,3%9,7%
2015 en later13,1%9,8%

Stuivezand Drimmelen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 51,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Stuivezand vergeleken met Drimmelen
WoningtypeStavenStuivezandDrimmelen
Vrijstaand14,9%22,5%
Twee-onder-een-kap16,6%21,1%
Hoekwoning20,4%13,4%
Tussenwoning29,2%27,4%
Appartement18,8%15,6%
Onbekend type0,0%0,1%

Stuivezand Drimmelen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
34,0%
CBS 2024
Installaties
221
21,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
945 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
16
31 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Made

Alle buurten in Drimmelen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.