Groenpeil

Dikkenberg in Ede

Buurt in wijk Bennekom, gemeente Ede, postcodegebied 6721. 305 inwoners in 182 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 118 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 61,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 66,8%.

Woningen
182
CBS 2025
Inwoners
305
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 705.000
CBS 2025, gemeente € 438.000
Koopwoningen
83,0%
CBS 2025
Label A of B
61,0%
EP-Online, 118 gelabeld
Dekking energielabels
64,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Dikkenberg
Labelverdeling Dikkenberg
LabelAandeelWoningen
A+++5,1%6
A++1,7%2
A+3,4%4
A33,1%39
B17,8%21
C23,7%28
D5,9%7
E2,5%3
F3,4%4
G3,4%4
Totaal gelabeld100%118
Ter vergelijking: gemeente Ede
Ter vergelijking: gemeente Ede
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%195
A+++3,6%1.288
A++4,7%1.675
A+6,3%2.218
A35,4%12.508
B16,2%5.727
C19,9%7.020
D5,9%2.088
E3,3%1.166
F1,8%653
G2,3%816
Totaal gelabeld100%35.354
Energielabels Dikkenberg vergeleken met Ede
LabelStavenDikkenbergEde
A++++0,0%0,6%
A+++5,1%3,6%
A++1,7%4,7%
A+3,4%6,3%
A33,1%35,4%
B17,8%16,2%
C23,7%19,9%
D5,9%5,9%
E2,5%3,3%
F3,4%1,8%
G3,4%2,3%

Dikkenberg Ede

Deze verdeling gaat over de 64,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Dikkenberg vergeleken met Ede
BouwperiodeStavenDikkenbergEde
vóór 19458,5%7,3%
1945–196411,9%12,0%
1965–197411,9%16,5%
1975–199110,2%20,9%
1992–200531,4%14,5%
2006–201417,8%11,5%
2015 en later8,5%17,3%

Dikkenberg Ede

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 31,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Dikkenberg vergeleken met Ede
WoningtypeStavenDikkenbergEde
Vrijstaand83,1%12,7%
Twee-onder-een-kap0,8%16,1%
Hoekwoning0,0%6,1%
Tussenwoning0,0%25,2%
Appartement0,0%37,2%
Onbekend type16,1%2,7%

Dikkenberg Ede

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
23,0%
CBS 2024
Installaties
30
16,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 36,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
202 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Bennekom

Alle buurten in Ede

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.