Groenpeil

Halderbrink in Ede

Buurt in wijk Bennekom, gemeente Ede, postcodegebied 6721. 4.255 inwoners in 1.923 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.204 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 50,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 66,1%.

Woningen
1.923
CBS 2025
Inwoners
4.255
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 460.000
CBS 2025, gemeente € 438.000
Koopwoningen
71,0%
CBS 2025
Label A of B
50,2%
EP-Online, 1.204 gelabeld
Dekking energielabels
62,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Halderbrink
Labelverdeling Halderbrink
LabelAandeelWoningen
A+++1,8%22
A++0,2%3
A+1,2%14
A22,3%269
B24,6%296
C30,2%364
D8,3%100
E6,6%80
F3,2%38
G1,5%18
Totaal gelabeld100%1.204
Ter vergelijking: gemeente Ede
Ter vergelijking: gemeente Ede
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%167
A+++3,5%1.247
A++4,6%1.619
A+6,0%2.111
A35,5%12.530
B16,0%5.664
C20,2%7.127
D6,1%2.140
E3,5%1.230
F1,9%656
G2,3%828
Totaal gelabeld100%35.319
Energielabels Halderbrink vergeleken met Ede
LabelStavenHalderbrinkEde
A++++0,0%0,5%
A+++1,8%3,5%
A++0,2%4,6%
A+1,2%6,0%
A22,3%35,5%
B24,6%16,0%
C30,2%20,2%
D8,3%6,1%
E6,6%3,5%
F3,2%1,9%
G1,5%2,3%

Halderbrink Ede

Deze verdeling gaat over de 62,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Halderbrink vergeleken met Ede
BouwperiodeStavenHalderbrinkEde
vóór 19454,5%7,3%
1945–196413,1%12,0%
1965–197420,0%16,6%
1975–199142,4%20,9%
1992–200513,2%14,6%
2006–20142,2%11,6%
2015 en later4,7%17,0%

Halderbrink Ede

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 42,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Halderbrink vergeleken met Ede
WoningtypeStavenHalderbrinkEde
Vrijstaand15,7%12,7%
Twee-onder-een-kap22,0%16,3%
Hoekwoning6,1%5,8%
Tussenwoning34,4%25,2%
Appartement21,8%37,3%
Onbekend type0,0%2,7%

Halderbrink Ede

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
44,0%
CBS 2024
Installaties
656
34,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 36,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.441 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
14
27 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Bennekom

Alle buurten in Ede

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.