Groenpeil

Olingermeeden in Eemsdelta

Buurt in wijk Appingedam-West, gemeente Eemsdelta, postcodegebied 9903. 500 inwoners in 212 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 73 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 53,5%.

Woningen
212
CBS 2025
Inwoners
500
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 376.000
CBS 2025, gemeente € 250.000
Koopwoningen
73,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 73 gelabeld
Dekking energielabels
34,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Olingermeeden
Labelverdeling Olingermeeden
LabelAandeelWoningen
A+++2,7%2
A++6,8%5
A+8,2%6
A71,2%52
B11,0%8
Totaal gelabeld100%73
Ter vergelijking: gemeente Eemsdelta
Ter vergelijking: gemeente Eemsdelta
LabelAandeelWoningen
A++++5,3%768
A+++10,2%1.478
A++1,2%176
A+2,9%417
A22,5%3.259
B11,4%1.652
C22,6%3.277
D9,1%1.320
E5,2%748
F4,2%604
G5,3%774
Totaal gelabeld100%14.473
Energielabels Olingermeeden vergeleken met Eemsdelta
LabelStavenOlingermeedenEemsdelta
A++++0,0%5,3%
A+++2,7%10,2%
A++6,8%1,2%
A+8,2%2,9%
A71,2%22,5%
B11,0%11,4%
C0,0%22,6%
D0,0%9,1%
E0,0%5,2%
F0,0%4,2%
G0,0%5,3%

Olingermeeden Eemsdelta

Deze verdeling gaat over de 34,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Olingermeeden vergeleken met Eemsdelta
BouwperiodeStavenOlingermeedenEemsdelta
vóór 19450,0%15,6%
1945–19640,0%10,5%
1965–19740,0%15,0%
1975–19910,0%24,7%
1992–200576,7%9,8%
2006–201421,9%6,4%
2015 en later1,4%18,0%

Olingermeeden Eemsdelta

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 76,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Olingermeeden vergeleken met Eemsdelta
WoningtypeStavenOlingermeedenEemsdelta
Vrijstaand72,6%21,7%
Twee-onder-een-kap27,4%25,1%
Hoekwoning0,0%8,1%
Tussenwoning0,0%22,2%
Appartement0,0%22,7%
Onbekend type0,0%0,0%

Olingermeeden Eemsdelta

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
67,0%
CBS 2024
Installaties
137
64,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 53,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
495 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Appingedam-West

Alle buurten in Eemsdelta

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.