Groenpeil

Vrijheidsbuurt in Eemsdelta

Buurt in wijk Appingedam-West, gemeente Eemsdelta, postcodegebied 9901. 550 inwoners in 254 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 190 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 64,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 53,5%.

Woningen
254
CBS 2025
Inwoners
550
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 266.000
CBS 2025, gemeente € 250.000
Koopwoningen
64,0%
CBS 2025
Label A of B
64,2%
EP-Online, 190 gelabeld
Dekking energielabels
74,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Vrijheidsbuurt
Labelverdeling Vrijheidsbuurt
LabelAandeelWoningen
A++++8,9%17
A+1,1%2
A43,7%83
B10,5%20
C13,2%25
D9,5%18
E3,7%7
F1,6%3
G7,9%15
Totaal gelabeld100%190
Ter vergelijking: gemeente Eemsdelta
Ter vergelijking: gemeente Eemsdelta
LabelAandeelWoningen
A++++5,3%768
A+++10,2%1.478
A++1,2%176
A+2,9%417
A22,5%3.259
B11,4%1.652
C22,6%3.277
D9,1%1.320
E5,2%748
F4,2%604
G5,3%774
Totaal gelabeld100%14.473
Energielabels Vrijheidsbuurt vergeleken met Eemsdelta
LabelStavenVrijheidsbuurtEemsdelta
A++++8,9%5,3%
A+++0,0%10,2%
A++0,0%1,2%
A+1,1%2,9%
A43,7%22,5%
B10,5%11,4%
C13,2%22,6%
D9,5%9,1%
E3,7%5,2%
F1,6%4,2%
G7,9%5,3%

Vrijheidsbuurt Eemsdelta

Deze verdeling gaat over de 74,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Vrijheidsbuurt vergeleken met Eemsdelta
BouwperiodeStavenVrijheidsbuurtEemsdelta
vóór 194517,9%15,6%
1945–196432,6%10,5%
1965–19740,0%15,0%
1975–199115,8%24,7%
1992–20059,5%9,8%
2006–201414,7%6,4%
2015 en later9,5%18,0%

Vrijheidsbuurt Eemsdelta

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 32,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Vrijheidsbuurt vergeleken met Eemsdelta
WoningtypeStavenVrijheidsbuurtEemsdelta
Vrijstaand20,5%21,7%
Twee-onder-een-kap50,5%25,1%
Hoekwoning1,6%8,1%
Tussenwoning8,4%22,2%
Appartement17,4%22,7%
Onbekend type1,6%0,0%

Vrijheidsbuurt Eemsdelta

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
55,0%
CBS 2024
Installaties
120
47,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 53,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
556 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Appingedam-West

Alle buurten in Eemsdelta

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.