Groenpeil

Westerdraai in Eemsdelta

Buurt in wijk Appingedam-West, gemeente Eemsdelta, postcodegebied 9903. 465 inwoners in 232 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 120 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 30,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,1%.

Woningen
232
CBS 2025
Inwoners
465
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 239.000
CBS 2025, gemeente € 250.000
Koopwoningen
73,0%
CBS 2025
Label A of B
30,0%
EP-Online, 120 gelabeld
Dekking energielabels
51,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Westerdraai
Labelverdeling Westerdraai
LabelAandeelWoningen
A+++11,7%14
A5,0%6
B13,3%16
C12,5%15
D32,5%39
E13,3%16
F6,7%8
G5,0%6
Totaal gelabeld100%120
Ter vergelijking: gemeente Eemsdelta
Ter vergelijking: gemeente Eemsdelta
LabelAandeelWoningen
A++++5,5%796
A+++10,2%1.485
A++1,3%184
A+3,0%430
A22,7%3.302
B11,5%1.678
C22,4%3.252
D9,0%1.303
E5,2%751
F4,2%612
G5,2%756
Totaal gelabeld100%14.549
Energielabels Westerdraai vergeleken met Eemsdelta
LabelStavenWesterdraaiEemsdelta
A++++0,0%5,5%
A+++11,7%10,2%
A++0,0%1,3%
A+0,0%3,0%
A5,0%22,7%
B13,3%11,5%
C12,5%22,4%
D32,5%9,0%
E13,3%5,2%
F6,7%4,2%
G5,0%5,2%

Westerdraai Eemsdelta

Deze verdeling gaat over de 51,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Westerdraai vergeleken met Eemsdelta
BouwperiodeStavenWesterdraaiEemsdelta
vóór 194525,0%15,7%
1945–196445,8%10,5%
1965–19740,0%14,9%
1975–199116,7%24,5%
1992–20050,8%9,8%
2006–20140,0%6,4%
2015 en later11,7%18,2%

Westerdraai Eemsdelta

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 45,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Westerdraai vergeleken met Eemsdelta
WoningtypeStavenWesterdraaiEemsdelta
Vrijstaand17,5%21,9%
Twee-onder-een-kap58,3%24,8%
Hoekwoning4,2%8,4%
Tussenwoning20,0%22,2%
Appartement0,0%22,7%
Onbekend type0,0%0,0%

Westerdraai Eemsdelta

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
48,0%
CBS 2024
Installaties
88
37,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 53,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
279 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
1 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Appingedam-West

Alle buurten in Eemsdelta

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.